کد خبر:239332
پ
نفت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قیمت نفت به ۳۷٫۳ دلار در هر بشکه کاهش یافت

قیمت نفت در آستانه نشست اوپک پلاس به ۳۷٫۳ دلار در هر بشکه کاهش یافت.

قیمت نفت در آستانه نشست اوپک پلاس به ۳۷٫۳ دلار در هر بشکه کاهش یافت.

 

*** امید به تولید واکسن کرونا مانع ادامه کاهش قیمت نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بحبوحه آشفتگی سرمایه‌گذاران در آستانه نشست اوپک پلاس که در نهایت تصمیم می‌گیرند که آیا کاهش تولید را تمدید کنند یا خیر، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت، اما امید به واکسن‌های کرونا کمک کرد تا همچنان مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت شود.

 

*** هر بشکه نفت برنت به قیمت ۴۷٫۳۴ دلار فروخته شد

 

شایان ذکر است، هر بشکه نفت برنت با ۸۴ سنت کاهش ۴۷٫۳۴ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۶۷ سنت کاهش ۴۴٫۸۶ دلار معامله شد.

با این حال، هر دو شاخص نفتی هنوز در مسیر افزایش ۲۰ درصدی ماهانه برای ماه نوامبر قرار دارند که بیشترین افزایش ماهانه از ماه می به شمار می‌رود. این افزایش ماهانه ناشی از امیدبخشی سه واکسن کرونا برای مقابله با گسترش این بیماری به شمار می‌رود.

 

*** افزایش ۲ میلیون بشکه بر تولید نفت از ابتدای ژانویه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تحلیلگر و تاجران انتظار دارند که اوپک پلاس، افزایش تولید سال آینده را به تاخیر بیندازند، همچنین باید اذعان داشت که اوپک پلاس قبلا توافق کرده بود تا از ابتدای ماه ژانویه ۲ میلیون بشکه بر تولید نفت خود بیفزاید.

بر اساس اظهارات منابع آگاه، این گروه مذاکرات اولیه خود را در ۹ آذر برگزار کردند، اما به اجماع بر سر سیاست نفتی در سال ۲۰۲۱ نرسیدند، همچنین گفتنی است، نهم و دهم آذرماه، تاریخ نشست اصلی این گروه است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول