کد خبر:239109
پ
سورنا ستاری
معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

طراحی خودروی مدرن و اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های داخلی/ هوشمندسازی در صنعت خودرو را دنبال می‌کنیم

معاون علمی و فناوری رییس جمهور معتقد است به دنبال طراحی خودروهای مدرن و ارزان قیمت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشورمان هستیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور معتقد است به دنبال طراحی خودروی مدرن و ارزان قیمت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشورمان هستیم.

 

*** هوشمندسازی در صنعت خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سورنا ستاری در نشست مشترک با وزیر صنعت و رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر رهبر معظم انقلاب که در خصوص بررسی طرح تولید خودروی مدرن و اقتصادی برگزار شد، افزود:

ایجاد نوآوری با استفاده از طراحی های داخلی بیشتر خواهد شد و به همین لحاظ در طرح تولید خودروی ارزان قیمت و مدرن بر روی طراحی داخلی با استفاده از ظرفیت‌های داخل کشور تأکید داریم.

 

وی با اعلام اینکه اگر طراحی دست خودمان باشد، خلق خودرو خواهیم کرد، گفت:

از کپی کاری در حوزه خودرو و مونتاژ باید بیرون بیاییم و به سمت خلق خودرو با استفاده از طراحی نیروهای متخصص کشورمان و نخبگان حرکت کنیم.
هوشمند سازی در صنعت خودرو را دنبال می‌کنیم

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه آینده صنعت خودرو در هوشمند سازی است، بیان کرد:

کشور ما نیز در آینده باید به سمت تولید خودروهای هوشمند و برقی برود تا از این موضوع عقب نمانیم که این مهم را نیز در دستور کار داریم.

 

*** بررسی پلتفرم‌های مشترک با استفاده از ظرفیت دو خودروساز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است که در این جلسه با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت و علی آقا محمدی رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر رهبر معظم انقلاب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، طرح تولید خودروی مدرن و اقتصادی از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با ورود به عمق داخلی‌سازی بیشتر، توجه به تاب آوری و پلتفرم‌های مشترک با استفاده از ظرفیت دو خودروساز بزرگ کشورمان(ایران خودرو و سایپا) و همچنین بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول