کد خبر:239148
پ
وزیر نیرو
وزیر نیرو:

برنامه مشترک وزارت نیرو و دانشگاه‌ها ابلاغ شد

وزیر نیرو برنامه مشترک دکترای وزارت نیرو و دانشگاه‌ها را با هدف بهره‌گیری از حداکثر توان رساله دانشجویان مقطع دکترا در صنعت آب و برق ابلاغ کرد.

وزیر نیرو برنامه مشترک دکترای وزارت نیرو و دانشگاه‌ها را با هدف بهره‌گیری از حداکثر توان رساله دانشجویان مقطع دکترا در صنعت آب و برق ابلاغ کرد.

 

*** توسعه همکاری‌های مشترک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان در این ابلاغیه، اعلام کرد:

براساس تحقق بند پنجم سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی رهبر معظم انقلاب با عنوان ایجاد تحول در ارتباط میان نظام آموزش عالی، تحقیقات و فناوری با سایر بخش‌ها و نیز مجموعه برنامه راهبردی ۱۴۰۴ وزارت‌نیرو با عنوان توسعه همکاری‌های مشترک با سازمان‌های مردم‌نهاد و مراکز علمی و پژوهشی داخلی و خارجی و در اجرای برنامه وزارت‌نیرو در دولت دوازدهم مبنی بر گسترش ارتباطات و فعالیت‌های علمی بین‌المللی و تعامل سازنده با مراکز آموزش عالی کشور، به منظور بهره‌گیری از حداکثر توان رساله دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه‌های کشور، آئین‌نامه برنامه مشترک دکترای وزارت‌نیرو و دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

وی تاکید کرد: ضروری است شرکت‌های مادر تخصصی و ساتبا راهکارهای لازم را اتخاذ تا ضمن بهره‌گیری حداکثری از این فرصت و رفع نیازمندی‌های پژوهشی و فناورانه خود، گزارش‌های ۶ ماهه از اجرای این آئین‌نامه را برای معاونت تحقیقات و منابع انسانی ارسال کنند.

 

*** اهداف آئین‌نامه برنامه مشترک دکترای وزارت نیرو و دانشگاه‌ها

به گزارش خبرگزاری صنایع، بنا بر این گزارش، یکی از اهداف وزارت نیرو از ابلاغ این آئین‌نامه، رفع نیازهای وزارت‌نیرو بوسیله برنامه‌ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم در آموزش محققان، آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای انجام و هدایت تحقیقات در موضوع‌های مورد نیاز است.

افزایش انگیزه در اعضای هیات علمی و دانشجویان برای تعریف موضوع‌های پژوهشی کاربردی مرتبط با وزارت‌نیرو، شناسایی افراد مستعد برای همکاری در پروژه‌های پژوهشی در بخش‌های مختلف وزارت‌نیرو و امکان استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو برای انجام رساله‌های دانشجویان مقطع دکترا دیگر اهداف آئین‌نامه مزبور را شامل می‌شود

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول