اخبار برگزیده

کد خبر:238889
پ
ریل
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

۳۴۰۰ کیلومتر، پروژه‌های ریلی جدید در دست اجرا است

پروژه‌های ریلی جدید به طول حدود سه هزار و ۴٠٠ کیلومتر تا سال ۱۴۰۰ تکمیل خواهد شد.

پروژه‌های ریلی جدید به طول حدود سه هزار و ۴٠٠ کیلومتر تا سال ۱۴۰۰ تکمیل خواهد شد.

 

*** پروژه‌های ریلی جدید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکی از هفت پروژه جهش تولید در بخش ریلی، راه‌آهن خواف-هرات است که تا چند هفته دیگر با حضور روسای جمهوری دو کشور ایران و افغانستان به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح می‌شود.

قبل از بهره‌برداری رسمی این خط آهن یک مرحله تست باری آن طی همین هفته انجام می شود و اولین ارسال محموله ریلی به افغانستان به صورت آزمایشی تا چند روز آینده انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است، خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر اعلام کرده بود این خط ریلی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته که ارزش روز آن به حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

سال شروع ساخت این پروژه در دهه ٨٠ است و به همین دلیل معادل نرخ روز تفاوت قیمت ساخت آن چشمگیر است، همچنین ۷۸ کیلومتر این مسیر در خاک کشورمان و حدود ۶۰ کیلومتر در خاک افغانستان است.

گفتنی است، با افتتاح این مسیر ریلی، افغانستان از طریق شبکه ریلی ایران به همه بنادر جنوبی متصل می‌شود ضمن اینکه قرار است این خط ریلی پس از هرات به مزار شریف و در نهایت ازبکستان متصل سود که باعث می‌شود ارتباط راه آهن ایران از این طریق با ازبکستان و پس از آن چین برقرار شود.

اکنون ۳۴۰۰ کیلومتر خط آهن جدید در قالب پروژه های اولویت‌دار در دست اجرا است که اولین آن راه‌آهن خواف ـ هرات است که  زمان افتتاح رسمی آن در آذرماه اعلام شده است.

 

*** بهره‌برداری و تکمیل ۷ پروژه ریلی

 

۱۳ هزار و ۹۵۴ کیلومتر خط ریلی در دست بهره‌برداری وجود دارد و  همچنین میزان سه هزار و ۳۵۳ کیلومتر خط ریلی در دست احداث و ۶ هزار و ۳۱۲ کیلومتر خط ریلی در دست مطالعه وجود دارد.

تا پاین سال جاری و سال آینده ۷ پروژه‌های ریلی به بهره برداری می‌رسد که با تکمیل آن‌ها، برخی حلقه‌های مفقوده کریدورهای ترانزیتی رفع می‌شود.

علاوه بر راه آهن خواف- هرات که به مرحله راه‌اندازی رسیده، طرح‌های دیگر ریلی نیز وجود دارند که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد هستند.

 

*** راه‌آهن چابهار- زاهدان

 

یکی از مهمترین طرح‌ها، راه‌آهن چابهار- زاهدان به طول ۶۲۸ کیلومتر است که با اعتبار ۲ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان به عنوان ابرپروژه ریلی کشور حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ریل گذاری این خط آهن از دو طرف چابهار و زاهدان با ریل ملی آغاز شده است و پروژه در سال ۱۴۰۰ تکمیل خواهد شد.

 

*** راه‌آهن همدان- سنندج

 

باید به راه‌آهن همدان- سنندج به طول ۱۵۰ کیلومتر و با اعتبار ۵۱۴ میلیارد تومان هم اشاره کرد که تاکنون ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان دیگر در خرداد ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

 

*** راه‌آهن میانه- اردبیل

 

راه‌آهن میانه- اردبیل هم با تلاش پیمانکار و با وجود سردی هوا و بارش برف به طول ۱۷۵ کیلومتر با اعتبار هزار و ۵۸۵ میلیارد تومان در حال حاضر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تخصیص هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان دیگر در اسفند ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

 

*** راه‌آهن یزد- اقلید

 

همچنین راه‌آهن یزد- اقلید به طول ۲۷۰ کیلومتر با ۶۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیز در حال تکمیل است که دارای پیشرفت فیزیکی ۷۷ درصدی است و با تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر اسفند ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

 

*** راه‌آهن رشت- کاسپین

 

راه‌آهن رشت- کاسپین (انزلی) به طول ۳۷ کیلومتر و با اعتبار ۲ هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

 

*** راه‌آهن بستان آباد- تبریز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، راه‌آهن بستان آباد- تبریز نیز با اعتبار ۲ هزار و ۲۰۳ میلیارد تومان ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تخصیص ۲ هزار میلیارد تومن دیگر اسفند سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول