کد خبر:238903
پ
فولاد
بر اساس آمار گمرک:

کاهش ۳۷ درصدی صادرات تولیدات فولادی

آمارهای تجارت خارجی در هفت ماهه ابتدایی سال جاری نشان می‌دهد، صادرات تولیدات فولادی در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۸ با کاهش ۳۷ درصدی روبرو بوده است.

آمارهای تجارت خارجی در هفت ماهه ابتدایی سال جاری نشان می‌دهد، صادرات تولیدات فولادی در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۸ با کاهش ۳۷ درصدی روبرو بوده است.

 

*** افت صادرات تولیدات فولادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  بر اساس جداول آماری گمرک جمهوری اسلامی ایران، ارزش صادرات دوره این گزارش نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ کاهش ۳۷ درصدی داشته است.

شایان ذکر است، سال ۱۳۹۸ مجموع صادرات شمش و محصولات فولادی از ۱۰.۵ میلیون تن هم فراتر رفت.

 

*** افزایش ۵۱ درصدی واردات زنجیره فولاد

 

واردات زنجیره و محصولات فولادی در هفت ماهه ابتدایی سال جاری به رقم ۶۳۳ هزار و ۶۶۵ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افزایش ۵۱ درصدی را نشان می دهد.

در واقع ارزش واردات زنجیره و محصولات فولادی در دوره فروردین لغایت مهر ۹۹ بیش از ۷۱۴.۶ میلیون دلار ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۸ رشد ۳۲ درصدی را ثبت کرد.

 

*** حجم ۳.۱ میلیون تنی صدور شمش

 

لازم به ذکر است، صادرات شمش فولادی در هفت ماهه سال جاری به رقم سه میلیون و ۱۹۱ هزار تن رسید که از این رقم سهم بیلت و بلوم ۷۶.۸ درصد ثبت شد.

انجمن تولید کنندگان فولاد ایران آمار داد که صادرات بیلت و بلوم در هفت ماهه سال جاری دو میلیون و ۴۵۱ هزار تن و اسلب هم برابر با ۷۴۰ هزار تن بود.

میزان واردات بیلت و بلوم در هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به رقم سه هزار تن رسید که افزایش ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

 

*** صادرات ۱.۳ میلیون تن محصولات فولادی

 

بر اساس آمارهای مورد بررسی در دوره این گزارش، صادرات تولیدات فولادی (مقاطع تخت و طویل) برابر با یک میلیون و ۳۴۵ هزار تن ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۸ که دو میلیون و ۱۲۲ هزار تن بود، کاهش ۳۷ درصدی را نشان می‌دهد.

ضمن اینکه میزان واردات تولیدات فولادی در هفت ماهه سال جاری ۴۸۲ هزار تن بود که در مقایسه با ۲۶۱ هزار تن واردات دوره مشابه سال ۹۸، افزایش ۶۷ درصدی دارد.

 

*** ۳۵ تا ۴۰ درصد تولید فولاد راهی بازارهای صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برآورد مصرف سالیانه فولاد کشور ۱۵ تا ۱۸ میلیون تن و مابقی تولید می‌تواند به بازارهای صادراتی راه یابد، با توجه به اینکه برنامه تولید سال جاری حدود ۳۰ میلیون تن اعلام شده، پیش بینی می شود، حداقل ۳۵ تا ۴۰ درصد تولید راهی بازارهای صادراتی شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول