کد خبر:238883
پ
بازرسی
کارگروه تنظیم بازار:

نهاده‌های دامی، لبنیات، مرغ، روغن و سیمان در صدر اولویت‌های بازرسی

کارگروه تنظیم بازار از بازرسی نهاده‌های دامی، لبنیات، مرغ زنده و گرم، روغن خوراکی و سیمان به عنوان کالاهای اولویت‌دار در هفته منتهی به ۱۴ آذرماه خبر داد.

کارگروه تنظیم بازار از بازرسی نهاده‌های دامی، لبنیات، مرغ زنده و گرم، روغن خوراکی و سیمان به عنوان کالاهای اولویت‌دار در هفته منتهی به ۱۴ آذرماه خبر داد.

 

*** تعیین کالاهای اولویت‌دار در صدر لیست بازرسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارگروه تنظیم بازار در راستای تعیین کالاهای اولویت‌دار به صورت هفتگی، برای هفته منتهی به ۱۴ آذر ماه، اقدام به تعیین کالاهای اولویت‌دار کرد که نهاده‌های دامی، لبنیات، مرغ زنده و گرم، روغن خوراکی و سیمان پنج کالای صدر لیست بازرسی تعیین شده‌اند.

با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال، موضوع اولویت‌های بازرسی بر کالاها و خدماتی متمرکز شده است که سهم بیشتری در سبد مصرفی خانوار پیدا می‌کنند.

سازمان‌های مسوول در کنار نظارت و بازرسی‌های معمول، باید تمرکز و توجه بیشتری بر عملکرد بنگاه‌های مرتبط به کالاها و خدمات اولویت‌دار تعیین شده معطوف کنند و رسیدگی به تخلفات احتمالی پیرامون این کالاها را در اولویت نظارتی قرار می‌دهند.

 

*** سامانه تلفن ۱۲۴ آماده دریافت گزارش و شکایات مردمی

 

لازم به ذکر است، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان آماده دریافت هرگونه گزارش و شکایات مردمی از جمله حقیقی یا حقوقی از تخلفات واحد‌های صنفی و غیرصنفی در خصوص کالاهای اولویت دار اعلام شده مورد توجه قرار دارد و به همین منظور سامانه تلفن ۱۲۴ ستادهای خبری آماده دریافت گزارش‌های مردمی هستند.

 

*** تعیین کالاهای اولویت‌دار بازرسی برای جلوگیری از احتکار و نظارت بر قیمت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش پنج کالا از جمله روغن‌خوراکی، نهاده‌های دامی، مرغ زنده و گرم، سیمان و تایر سبک و سنگین به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی این سازمان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از احتکار، بررسی موجودی و قیمت، تعیین شده بود، همچنین در نیمه نخست سال جاری نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا، ماسک و لوازم بهداشتی مربوط به این بیماری در صدر بازرسی‌ها قرار داشتند و طی هفته‌های متوالی نظارت شدیدی اعمال می‌شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول