کد خبر:238894
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

آغاز پذیره‌نویسی دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس

پذیره‌نویسی دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریالی در فرابورس آغاز شده و تا ۱۹ آذر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

پذیره‌نویسی دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریالی در فرابورس آغاز شده و تا ۱۹ آذر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

 

*** صندوق بورسی پویا الگوریتم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صندوق جسورانه بورسی پویا الگوریتم، فعال در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت، رسانه و سرگرمی و بایو و نانو تکنولوژی است که با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریال، پذیره‌نویسی در آن از ۸ آذر ماه آغاز شده و تا ۱۹ آذر ماه سال جاری ادامه دارد.

دوره فعالیت این صندوق ۵ سال است و از طریق کارگزاری‌های عضو شبکه فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره‌نویسی فراهم است.

هر واحد سرمایه گذاری ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال بوده و حداقل تعداد واحد قابل خریداری ۱۰۰۰ واحد است، همچنین در این دوره از پذیره نویسی، موسسان ۲۰ درصد سرمایه را تعهد می‌کنند و مابقی از طریق پذیره نویسی عمومی تامین خواهد شد.

 

*** صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس

 

صندوق‌های جسورانه بورسی به عنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسئول بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری عموم مردم در طرح‌های فناورانه و دانش بنیان از سال ۹۵ طراحی و اجرا شده است.

این صندوق‌ها سرمایه اشخاصی که به دنبال سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) و کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را مدیریت می‌کنند.

در واقع این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاری‌هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می شوند.

 با پذیره نویسی این صندوق، تعداد صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به ۱۰ صندوق افزایش یافت که با توجه به پذیره نویسی یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی، مجموع سرمایه این صندوق ها به ۴۲۵۰ میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

 

*** مجموع سرمایه ۲۷۰۰ میلیارد ریالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از مجمع مذکور از یک سال گذشته، ۳ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه و یک سرمایه گذاری خصوصی با مجموع سرمایه ۲۷۰۰ میلیارد ریال پذیره نویسی شده‌اند که از این میان، ۲ صندوق سرمایه گذاری جسورانه با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی تاسیس شده‌اند، همچنین بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، ۳ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه و ۳ صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی با مجموع سرمایه ۱۸۰۰۰ میلیارد ریال موفق به اخذ موافقت اصولی شده‌اند که با پذیره‌نویسی آن‌ها سرمایه این صندوق‌ها جهش قابل توجهی خواهد یافت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول