کد خبر:239147
پ
رئیس قوه قضائیه
رییس قوه قضائیه:

آمادگی دستگاه قضا برای حل مشکلات شهرک‌های صنعتی و واحد‌های تولیدی بزرگ و کوچک

رییس قوه قضائیه از آمادگی دستگاه قضا برای حل مشکلات شهرک‎های صنعتی و واحد‌های تولیدی بزرگ و کوچک خبر داد.

رییس قوه قضائیه از آمادگی دستگاه قضا برای حل مشکلات شهرک‎های صنعتی و واحد‌های تولیدی بزرگ و کوچک خبر داد.

 

*** دستیابی به رونق تولید با حل مشکلات واحد‌های تولیدی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی دستگاه قضا برای حل مشکلات شهرک‎های صنعتی و واحد‌های تولیدی بزرگ و کوچک، اظهار کرد:

اگر ظرفیت‌های معطل مانده بخش صنعت با یک کار جهادی وارد چرخه کار و تلاش شود، هم شاهد رونق تولید خواهیم بود و هم معضل اشتغال حل خواهد شد.

 

وی تولید را مسأله‎ای محوری برای دستگاه قضایی دانست و افزود:

چرخه تولید کشور تحت هیچ شرایطی و با هیچ بهانه‎ای نباید لحظه‎ای متوقف شود و ما هم معتقدیم اگر فردی در یک کارخانه یا کارگاه مرتکب جرم و تخلف شد، باید با او برخورد شود نه این‌که واحد تولیدی مجازات شود.

 

*** شفاف‌سازی نظام اقتصادی

 

رییس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم شکل‌گیری دولت الکترونیک برای شفاف‌سازی نظام اقتصادی در کشور اضافه کرد:

نظارت مستمر بر فرآیند تأمین و تولید تا توزیع و مصرف کالا امری ضروری است که بسیاری از مشکلات همچون رسوب و احتکار کالا‌های اساسی را حل می‌کند.

 

رییسی نظارت بر بازار را از وظایف اصلی دولت دانست و بر همکاری قوه قضائیه با دولت تأکید کرد و در ادامه، اجرای طرح‎هایی چون توزیع کالا با کالابرگ را روشی مؤثر برای جلوگیری از احتکار یا رسوب کالا‌های اساسی و تسهیل دسترسی بدون دغدغه مردم به کالا‌های مورد نیازشان دانست.

 

وی با اشاره به درخواست برخی اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برای تسریع در رسیدگی به پرونده‎های معوقه مربوط به واحد‌های تولیدی، اظهار داشت:

همکاران دستگاه قضایی تلاش دارند تا همه پرونده‎های معوقه از جمله پرونده‎های مربوط به واحد‌های تولیدی تا پایان سال جاری به‌روز شوند.

 

*** رفع موانع و اصلاح مقررات تولید

 

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم آسیب‎‌شناسی برای رفع موانع و اصلاح مقررات دست ‎و پاگیر در بخش تولید، تصریح کرد:

همان طور که تسهیل فضای کسب ‎و کار اهمیت بالایی دارد، هر مقرراتی که دست ‎و پای تولید را می‌بندد، باید اصلاح و موانع تولید برطرف شود.

 

رییسی در خصوص رسیدگی به تخلفات در واگذاری‌ها و اجرای سیاست‌های خصوصی‌سازی نیز اعلام کرد:

دستگاه قضایی غالب واگذاری‌های مسأله دار را بررسی کرده و به پرونده‌های زیادی از تخلفات صورت گرفته نیز رسیدگی شده است، که در همین ارتباط طی روز‌های آینده برخی پرونده‌های جدید که آماده ارائه به دادگاه شده‌اند، مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

 

*** ارائه راهکارهای بهبود وضعیت صنعت و معدن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه‎ها، مطالبات و راهکار‌های خود برای بهبود وضعیت صنعت و معدن کشور پرداختند که تشکیل دادگاه‎های تخصصی صنعت، رسیدگی به تخلفات مافیای صنعت خودرو و ترکیب سهامداران دو شرکت بزرگ خودروساز کشور، اصلاح قانون نحوه مشارکت بانک‎ها در بخش تولید، تداوم برخورد با تخلفات در واگذاری‎ها و شکل‌گیری دولت الکترونیک و یکپارچگی اطلاعات

برای نتیجه ‎بخشی مبارزه با فساد اقتصادی و قاچاق از مهم‌ترین محور‌های سخنان آن‌ها بود.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین از اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با فساد و حمایت از تولید کنندگان و احیاء کارخانه‎ها و واحد‌های تولیدی تقدیر کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول