کد خبر:238907
پ
جلسه فوق‌العاده دولت برای بررسی بودجه ۱۴۰۰
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جلسه فوق‌العاده دولت برای بررسی بودجه ۱۴۰۰

هیئت دولت برای بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ جلسه فوق‌العاده برگزار کرد.

هیئت دولت برای بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ جلسه فوق‌العاده برگزار کرد.

 

*** برگزاری جلسه بودجه سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،، جلسه فوق‌العاده هیئت دولت برای بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در دو سالن مجزا و از طریق ارتباط تصویری برگزار شد.

ستاد ملی مقابله با کرونا به‌ منظور پیشگیری از شیوع این بیماری، برگزاری جلسات با بیش از ۱۵ نفر در فضای سرپوشیده را ممنوع اعلام کرده است.

 

*** جزئیات افزایش ۱۸ درصدی منابع بودجه ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی با عنوان بودجه سال ۹۹ از لایحه تا قانون، اعلام کرد:

افزایش استقراض از صندوق توسعه ملی نتیجه انعکاس برداشت ۲۷۹۵ میلیون یورو از صندوق توسعه در بند (ه ) تبصره ۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ است که در لایحه دولت در جداول بودجه منعکس نشده بود.

در بخش (مقدمه) گزارش بازوی کارشناسی مجلس آمده است: 

منابع عمومی دولت در لایحه‌بودجه سال ۹۹ معادل ۴۸۴۵ هزار میلیارد ریال بود که پس از اعمال تغییرات در مجلس شورای اسلامی افزایش یافته و به رقم ۵۷۱۰ هزار میلیارد ریال رسید.

درآمدهای پیش‌بینی شده دولت در سال ۹۹ از حدود ۲۶۱۰ هزار میلیارد ریال (در لایحه‌بودجه) پس از اصلاحات مجلس شورای اسلامی به رقم ۲۸۸۷ هزار میلیارد ریال افزایش یافت (۲۷۷ هزار میلیارد ریال افزایش نسبت به رقم لایحه).

واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای نیز با ۸۶ هزار میلیارد ریال افزایش معادل ۱۰۷۴ هزار میلیارد ریال مصوب شد.

همچنین ردیف واگذاری دارایی‌های مالی از رقم ۱۲۴۷ هزار میلیارد ریال (در لایحه‌بودجه) به میزان۵۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

شایان ذکر است بخش قابل توجهی از این افزایش (حدود ۴۲۰ هزار میلیارد ریال) به‌دلیل انعکاس برداشت از صندوق توسعه ملی (که در تبصره ۴ مجوز آن اخذ شد)، در منابع و مصارف قانون بودجه سال ۱۳۹۹ است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول