کد خبر:238945
پ
۵۷۳۴۱۲۶۱
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بازگشت شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد

شاخص کل بورس، نهم آذرماه با روندی صعودی بعد از مدت‌ها دوباره به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد بازگشت.

شاخص کل بورس، نهم آذرماه با روندی صعودی بعد از مدت‌ها دوباره به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد بازگشت.

 

*** افزایش ۳۶ هزار و ۴۲۵ واحدی شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  در معاملات ۹ آذر بازار سرمایه، شاخص کل با ۳۶ هزار و ۴۲۵ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۴۲۷ هزار واحد را ثبت کرد، همچنین شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۹۳۰۵ واحد کاهش یافت و به رقم ۴۱۰ هزار و ۸۳۵ واحد رسید.

معامله گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۶۰ هزار و ۲۲۴ میلیارد ریال انجام دادند.

 

*** سهام‌های بورسی که بیشترین تاثیرگذاری را در معاملات ۹ آذر داشتند

 

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سرمایه‌گذاری غدیر، ایران خودرو، پتروشیمی پارس و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، ایران خودرو، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات ایران و پالایش نفت تهران نمادهای پربیننده این بازار بودند.

 

*** فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص کل فرابورس هم با ۵۱۳ واحد افزایش به رقم ۱۷ هزار و ۸۳۶ واحد رسید، همچنین در این بازار ۸۰۹ هزار معامله به ارزش ۵۸ هزار و ۵۰۱ میلیارد ریال انجام شد.

پتروشیمی مارون، بیمه پاسارگاد، پلیمر آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری صبا تامین، بانک دی و سنگ آهن گوهرزمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند و لیست نمادهای پربیننده این بازار از سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، دامداری تلیسه نمونه، برف و انرژی پیوند گستر پارس، کشاورزی و دامپروری ملاردشیر، مجتمع صنایع لاستیک یزد، سرمایه‌گذاری پویا و توسعه مسیر برق گیلان تشکیل شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول