کد خبر:238687
پ
تورم
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کمترین تورم آبان‌ماه مربوط به استان تهران است

با اعلام مرکز آمار، بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در ماه آبان مربوط به استان ایلام با ٨.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است.

با اعلام مرکز آمار، بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در ماه آبان مربوط به استان ایلام با ٨.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است.

 

*** بیشترین و کمترین نرخ تورم ماهانه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در آبان‌ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩۵) به ٢٧۵.٠ رسید که نسبت به مهرماه ۵.٢ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 در این ماه بیشترین نرخ تورم‌ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ٨.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ‌تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۴۶.۴ درصد می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کرمانشاه (۵۴.۵ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (۴٢.٩ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٢٩.٠ درصد رسید.

بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (٣۴.٢ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢۵.۴ درصد) است.

 

*** خانوارهای شهری

 

در آبان ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩۵) به ٢٧٢.۶ رسید که نسبت به مهرماه ۴.٧ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 در این ماه بیشترین نرخ‌تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام با ٧.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.١ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه ۹۸ (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۴۵.٧ درصد است.

بیشترین نرخ‌تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کرمانشاه (۵٣.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مازندران (۴٢.١ درصد) است.

نرخ‌تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای شهری به عدد ٢٩.٠ درصد رسید.

بیشترین نرخ‌تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (٣٣.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان‌های آذربایجان غربی و خراسان رضوی (٢۵.۴ درصد) است.

 

*** خانوارهای روستایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در آبان ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (١٠٠=١٣٩۵) به ٢٨٨.۶ رسید که نسبت به مهرماه ٧.۶ درصد افزایش داشته است.

در این ماه بیشترین نرخ تورم‌ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان ایلام با ١٣.٧ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سیستان وبلوچستان با ۴.٢ درصد افزایش می‌باشد.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۵٠.٣ درصد می‌باشد.

بیشترین نرخ‌تورم نقطه به نقطه مربوط به استان بوشهر (۶٠.۴ درصد) و کمترین آن مربوط به استان تهران (۴١.٨ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای روستایی به عدد ٢٨.٨ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (٣۴.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان خوزستان (٢٣.٩ درصد) است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول