اخبار برگزیده

کد خبر:239044
پ
مدیر فولاد مبارکه
مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد:

شکسته شدن رکورد تولید ماهانه تختال و تولید فولاد با سیکل گاززدایی تحت خلأ

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه از شکسته شدن رکورد تولید ماهانه تختال و تولید فولاد با سیکل گاززدایی تحت خلأ خبر داد.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه از شکسته شدن رکورد تولید ماهانه تختال و تولید فولاد با سیکل گاززدایی تحت خلأ خبر داد.

 

*** رکورد شرکت فولاد مبارکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامـــرضا سلیمی با بیان اینکه رکورد تولید ماهانه تختال و تولید فولاد با سیکل گاززدایی تحت خلأ شکسته شد، اظهار داشت:

غیورمردان ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در آبان‌ماه با تولید بیش از ۶۲۵ هزار تن تختال و کمترین میزان ضایعات، برگ زرین دیگری بر افتخارات شرکت فولاد مبارکه افزودند.

تولیـــد تختـــال در این ناحیـــه در مهرماه نیز از ۶۱۷ هزار تن فراتر رفته بود و به این ترتیب رکورد تولید در ماه‌های سی‌روزه در دو ماه متوالی جابه‌جا گردید.

این در حالی است که بیشترین میزان تولید در ماه‌های سی‌روزه نیمۀ دوم سال مربوط به آذرماه سال ۹۶ و به میزان ۵۸۱ هزار تن بوده است که ۷٫۶ درصد رشد داشته است.

این موفقیت در ادامۀ موفقیت ماه‌های قبل و ثبت رکورد ۶۳۹ هزار تن تختال در شهریورماه (طی ۳۱ روز) حاصل شده است.

 

*** افزایش تولید، با وجود مشکلات

 

وی در ادامه تأکید کرد:

افزایش چشمگیر تولید که ورای ظرفیت اسمی این ناحیه است به‌حق یک جهش در تولید محسوب می‌شود که با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌ها و شیوع بیماری کووید ۱۹ به دست آمده و از ارزش زیادی برخوردار است.

همچنین در آبان‌ماه رکورد تولید فولاد با سیکل گاززدایی تحت خلأ در واحد RH با تولید ۷۸ هزار و ۸۰۰ تن تختال شکسته شد که با توجه به اهمیت محصولات تولیدی در این واحد که عموما در صنایع نفت و گاز و خودروسازی استفاده می‌شود، بسیار درخور توجه است.

 

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه در پایان، تصریح کرد:

افزایش تولید در ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم حاصل همت و تلاش بی‌نظیر نیروهای متخصص و سخت‌کوش ناحیه و مدیریت صحیح منابع و فرایندها است و همۀ واحدهای پشتیبانی‌کننده در این دستاورد نقش مهمی داشتند.

 

*** معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان/ رکورد‌ شرکت فولاد هرمزگان

 

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان نیز در خصوص تولید روزانه این شرکت، اظهار کرد:

شرکت فولاد هرمزگان در آبان ماه رکوردهای جدیدی در تولید روزانه و ماهانۀ تولید تختال و تعداد ذوب‌های تخلیه‌شده و ریخته‌گری‌شده ثبت کرد

 

سید اصغر مدنی، در ادامه، خاطرنشان کرد:

دست‌یابی فولادمردان فولاد هرمزگان به رکورد تولید آن هم به فاصلۀ کمتر از دو ماه از رکورد قبلی، نشان از عزم راسخ آنان در ثبت موفقیتی دیگر در این شرکت هم‌زمان با سال جهش تولید است.

این شرکت توانست در آبان‌ماه با تولید ۱۳۸ هزار  و ۲۲۶ تن تختال، پس از گذشت تنها دو ماه از ثبت رکورد قبلی به میزان ۱۳۷ هزار  و  ۳۹۱ تن در شهریورماه ۹۹، رکورد جدیدی ثبت کند.

 

*** شرح رکورد‌های شرکت فولاد هرمزگان

 

وی با اشاره به اینکه رکورد تولید ماهانۀ تختال فولاد هرمزگان در آبان ماه تنها رکورد این شرکت نبود، بیان کرد:

در آبان ماه ۸ رکورد جدید شامل رکوردهای تولید ماهانه و روزانۀ تولید تختال، تعداد ذوب تخلیه‌شده، تعداد ذوب ریخته‌گری‌شده و دو رکورد تعداد ذوب تخلیه‌شده در کوره‌های شماره ۱ و ۲ در فولاد هرمزگان به ثبت رسید که ثبت هم‌زمان این رکوردها برای فولاد هرمزگان غرورآفرین است.

 

مدنی در این خصوص افزود:

رکورد تولید روزانه تختال به میزان ۶هزار  و  ۳۱۱ تن در تاریخ ۲۷/۰۸/۹۹ در حالی به دست آمد که رکورد قبلی به میزان ۶هزار  و ۲۴ تن در تاریخ ۳۱/۰۶/۹۸ به دست آمده بود.

همچنین رکورد روزانۀ تعداد ذوب ریخته‌گری‌شده به میزان ۵۱ ذوب در تاریخ ۲۸/۰۸/۹۹ به دست آمد و رکورد قبلی به تعداد ۵۰ ذوب در تاریخ ۳۱/۰۶/۹۸ را پشت سر گذاشت.

رکورد تعداد ذوب ریخته‌گری‌شده ماهانه نیز به میزان یک‌هزار و ۱۷۰ ذوب حاصل شده است که رکورد قبلی آن به تعداد یک‌هزار  و  ۱۵۸ ذوب در فروردین‌ماه ۹۷ به دست آمده بود.

 

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان در ادامه تصریح کرد:

این رکوردها در حالی ثبت شده که نام فولاد هرمزگان در فهرست تحریم‌های ظالمانۀ آمریکا قرار گرفته و با همه‌گیری ویروس کرونا در موج سوم خود، محدودیت‌ها در سطح شرکت همچنان ادامه دارد.

 

*** جهش تولید

 

وی در خصوص تداوم و جهش تولید شرکت فولاد، خاطرنشان کرد:

تداوم و جهش تولید در فولاد هرمزگان هم‌زمان با تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا نشان از آمادگی کامل فولاد هرمزگان در شرایط بحرانی و تعهد به صنایع داخلی در تأمین نیاز آن‌ها دارد.

یکی از دلایل عمده و مهمی را که سبب ثبت این رکورد شد، متوسط زمان قوس الکتریکی به ازای هر ذوب در کوره‌ها است که با اجرای پروژۀ بهبود، این زمان به میزان قابل‌توجهی نسبت‌به هدف تعیین‌شده کاهش داشته است.

 

*** نمودار صعودی تولید

 

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان در پایان، بیان کرد:

همچنین آماده‌به‌کاری و تزریق مداوم گرافیت، یکنواختی آنالیز شیمیایی آهن اسفنجی و افزایش متالیزاسیون و کربن اضافی آن، رعایت استانداردهای مواد مصرفی ازجمله آهک و دولومیت، بازنگری و اجرای دستورالعمل‌های کاری و بهره‌برداری ازدلایل مهم دیگر تحقق این رکورد است.

میزان تولید اسلب از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۹۵۷ هزار  و  ۷۹۴ تن است و امید است نمودار تولید در سال جاری نیز همچون سال‌های گذشته صعودی باشد و رکورد تولید سالیانه محقق گردد.

 

*** مدیرعامل فولاد سنگان/ رکورد شرکت فولاد سنگان

 

مدیرعامل فولاد سنگان نیز در خصوص شکست رکورد ماهانه این شرکت، اظهار داشت:

با همت و تلاش وافر کارکنان جبهۀ اقتصادی و حمایت‌های کلیۀ ارکان شرکت فولاد سنگان در سال جهش تولید، با رشد ۱۴۳ درصدی تولید گندله در هشت‌ماهه سال جاری، ۴۰۰ هزار  و ۶۸۷ تن گندله در آبان ماه سال جاری تولید و رکورد تولید ماهانۀ گندله در این شرکت شکسته شد.

 

علی امرایی با اشاره به تولید گندله در این شرکت، افزود:

 تولید گندلۀ این شرکت در هشت‌ماهۀ اول سال ۲ میلیون و ۵۲ هزار  و ۲۶۶ تن بوده که در مقابل یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار تن برنامه، رشد ۱۲۴درصدی داشته است.

شایان ذکر است با احتساب تولید هشت‌ماهۀ سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ ، شاهد رشد ۱۴۳ درصدی تولید گندله هستیم.

 

*** محدودیت‌های کرونایی

 

مدیرعامل فولاد سنگان در پایان، تصریح کرد:

تولید این شرکت از ابتدای راه‌اندازی تاکنون حدود ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندله بوده است.

موفقیت‌های پی‌درپی تولید و کسب رکوردها، به‌دنبال تأکیدات مدیرعامل و ایجاد انگیزه در بین کارکنان با جاری‌سازی مشوق‌ها و همت سخت‌کوشان این شرکت در تمامی بخش‌های بهره‌برداری ، بازرگانی،مالی، منابع انسانی و … بوده و تأثیرپذیری این واحد عظیم تولیدکنندۀ مواد اولیۀ صنعت فولاد ایران را از حیث محدودیت‌های کرونا بسیار کاهش داده است.

 

*** مدیر عملیات شرکت فولاد سفیددشت/ رکورد شرکت فولاد سفیددشت

 

مدیر عملیات شرکت فولاد سفیددشت با اشاره به ثبت رکورد ماهانه تولید محصول در واحد احیا مستقیم فولاد سفیددشت، اظهار داشت:

با تولید ۷۵ هزار  و ۱۷۳ تن آهن اسفنجی، رکورد جدیدی در تولید ماهانۀ این محصول در واحد احیا مستقیم این شرکت به ثبت رسید.

با این میزان تولید محصول، علاوه بر ثبت رکورد تولید ماهانه، هدف‌گذاری تولید هشت‌ماهه نیز به‌طور کامل محقق شد.

 

ایمان سلیمانی ضمن تقدیر ویژه از تلاش کارکنان واحد آهن‌سازی، افزود:

دست‌یابی به این موفقیت‌ها مرهون حمایت‌های مدیران و سهام‌داران و تلاش و همت تمامی واحدها به‌خصوص واحد بازرگانی برای تأمین به‌موقع مواد اولیه و قطعات یدکی است.

 

*** رشد تولید

 

مدیر عملیات شرکت فولاد سفیددشت در پایان با اشاره به تولید ۵۴۵ هزار  و ۲۷۳ تن محصول تا پایان آبان‌ماه، بیان کرد:

به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۲٫۲ درصد در تولید رشد داشته ایم و امید است تا پایان سال، تولید ۸۰۰ هزار تن تحقق یابد.

 

*** مدیریت عامل شرکت فولاد سنگ در واحد آهک‌سازی/ ثبت رکورد جدید

 

مدیر عامل شرکت فولاد سنگ در واحد آهک‌سازی نیز در خصوص تولید آهک کلسینۀ با کیفیت، اظهار داشت:

با تولید ماهانۀ ۲۱ هزار  و  ۳۱۸ تن آهک کلسینۀ باکیفیت در کوره‌های تک‌شافت چیساکی، رکورد جدیدی در آبان‌ماه سال جاری به ثبت رسید.

از کارکنان به‌خصوص کارکنان واحد آهک‌سازی شرکت بابت کسب این رکورد صمیمانه تشکر می‌کنم.

 

*** ثبت رکورد شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رکورد تولید ماهانه در خط اسیدشویی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان بهبود یافت.

این شرکت در مسیر تعالی روزافزون خود، در سالی که مزین به نام جهش تولید است، موفقیت‌های مجموعه بهره‌برداری را تکرار کرده و شاهد بهبودی دیگر و رکورد جدیدی در تولیدبوده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول