کد خبر:238684
پ
ازدواج
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رقم ۵۰ میلیونی وام ازدواج در لایحه بودجه ۱۴۰۰ ثابت ماند

براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، رقم وام ازدواج جوانان علی‌رغم تورم شدید سالانه، همان ۵۰ میلیون تومان، همانند سال ۹۹ است و تغییر نخواهد کرد.

براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، رقم وام ازدواج جوانان علی‌رغم تورم شدید سالانه، همان ۵۰ میلیون تومان، همانند سال ۹۹ است و تغییر نخواهد کرد.

 

*** وام ازدواج

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق جزییات پیش نویس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، رقم وام ازدواج همان ۵۰ میلیون تومان سال ۹۹ در نظر گرفته شده و دولت قصدی برای افزایش آن ندارد.

وام‌ازدواج جوانان در بودجه سال ۹۹ به همت نمایندگان مجلس به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و تبدیل به قانون شد.

همچنین مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی در مورد تعداد وام ازدواج پرداخت شده از سوی بانک‌ها، اظهار داشت:

تا پایان مهرماه سال جاری ، ۵۰۲ هزار و ۴۰۰ فقره وام قرض الحسنه ازدواج به ارزش ۲۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد.

جوانان در رابطه با وام‌ازدواج مطالبات مختلفی از جمله افزایش وام، نحوه تضامین بانکی، تسریع در پرداخت را از مسئولان داشته‌اند که از جمله آن می‌توان به  آیا وام‌ازدواج جوابگوی جوانان است؟ اعتراض به سود بالای بانکی وام‌ازدواج جوانان، حمایت از کمپین وام‌ازدواج ۲۰۰ میلیونی اشاره کرد.

 

*** کاهش قدرت خرید زوج‌های جوان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در حالی دولت قصد ثابت نگه داشتن وام‌ازدواج جوانان را دارد که تورم نقطه‌ای آبان ماه برای گروه کالاهای غیر خوراکی و خدمات به ۴١.٨ درصد افزایش یافته است.

افزایش چند برابری قیمت کالا و خدمات به ویژه لوازم خانگی در دو سال اخیر قدرت خرید خانوارها به خصوص زوج‌های جوان را به شدت کاهش داده است و این مسئله مغایرت با قوانین بالادستی نسبت به افزایش ازدواج جوانان و تشویق به فرزندآوری و مباحث پیرامونی دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول