کد خبر:238632
پ
بورس کالا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ١٠ درصدی حجم معاملات بورس کالا در نخستین هفته آذرماه

بورس کالای ایران در نخستین هفته آذر ماه با رشد ۱۰ درصدی نسبت به هفته پایانی آبان‌ ماه، میزبان داد و ستد بیش از ۴۷ هزار میلیارد ریال انواع کالا بود.

بورس کالای ایران در نخستین هفته آذر ماه با رشد ۱۰ درصدی نسبت به هفته پایانی آبان‌ ماه، میزبان داد و ستد بیش از ۴۷ هزار میلیارد ریال انواع کالا بود.

 

*** داد و ستد حجم بیش از ۵۰۴ هزار تن کالا در هفته اول آذرماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تالارهای مختلف بورس کالای ایران در نخستین هفته آذر ماه با حجم بیش از ۵۰۴ هزار تن کالا رشد ۱۰ درصدی را تجربه کرد.

بنابراین طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۶۵ هزار و ۵۷۴ تن انواع کالا به ارزش ۱۱ هزار و ۱۶۳ میلیارد ریال معامله شد، همچنین در این تالار ۶۱ هزار و ۹۵۴ تن فولاد، ۴۰۰ تن آلومینیوم، ۳ هزار و ۱۰۰ تن مس، ۱۲۰ تن سولفور مولیبدن و ۵ تن شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

 

*** معاملات تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی

 

لازم به ذکر است، در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۴۳۷ هزار و ۹۵۳ تن انواع کالا به ارزش ۳۶هزار و ۲۶۲ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۲۱۴ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، ۱۱۰ هزار و ۸۳۲ تن قیر، ۵۱ هزار و ۶۴۷ تن مواد پلیمری، ۲۴ هزار و ۳۰۷ تن مواد شیمیایی، ۳۰ هزار تن لوب کات (جزء اصلی و ماده اولیه تولید روغن موتور)، یک هزار و ۳۵۵ تن عایق رطوبتی، ۲ هزار و ۴۴۱ تن روغن پایه، ۱۵۰ تن آرگون و ۲ هزار و ۷۲۰ تن گوگرد معامله شد.

گفتنی است، یک هزار و ۲۳۲ تن انواع کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران دادوستد شد.

 

*** بورس کالا بازاری منسجم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بورس کالا، بازار منسجمی می‌باشد که تعداد زیادی از عرضه‌کنندگان کالای خود را در آن عرضه می‌کنند و کالای مربوطه پس از بررسی‌های کارشناسی و قیمت‌گذاری توسط کارشناسان بورس کالا، به خریداران عرضه می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول