کد خبر:238569
پ
آب
مدیرکل دفتر تنظیم مقررات بازار آب وزارت نیرو:

آغاز به‌کار هیئت ساماندهی بازارهای محلی آب در وزارت نیرو

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات بازار آب وزارت نیرو از آغاز به کار هیئت ساماندهی بازارهای محلی آب در این وزارتخانه خبر داد.

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات بازار آب وزارت نیرو از آغاز به کار هیئت ساماندهی بازارهای محلی آب در این وزارتخانه خبر داد.

 

*** تدوین و ابلاغ نظام‌نامه ساماندهی و توسعه بازارهای محلی آب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کیومرث حیدری در خصوص ابلاغ نظام‌نامه ساماندهی و توسعه بازارهای محلی آب، اظهار داشت:

تدوین و ابلاغ نظام‌نامه ساماندهی و توسعه بازارهای محلی آب، یکی از گام‌های بنیادی اصلاح‌ساز است و تشکیل هیئت ساماندهی و راهبری بازارهای محلی آب، اهتمام جدی وزارت نیرو برای ایجاد زمینه تحقق اهداف را نشان می‌دهد.

 

حیدری پیرامون آغاز به کار دبیرخانه این هیئت در ستاد وزارت نیرو، افزود:

در نخستین جلسه هیئت ساماندهی بازارهای محلی آب که با حضور اکثریت اعضا برگزار شد، دبیرخانه این هیئت نیز در ستاد وزارت نیرو تشکیل و کار خود را آغاز کرد.

 

وی با اشاره به استفاده از نظر کارشناسان و متخصصان در این زمینه، گفت:

علاقه‌مندان به همفکری و مشارکت در تصمیم‌سازی در این بخش یعنی توسعه بازارهای محلی‌آب، می‌توانند نظر و پیشنهادهای خود را به دبیرخانه هیئت (دفتر سرمایه گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق) ارسال کنند.

 

مدیرکل دفتر سرمایه‌‎گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق وزارت نیرو ضمن ابراز امیدواری‌ با به‌کارگیری موثر ظرفیت این نهاد تازه تاسیس و مشارکت بخش‌های مرتبط در بخش آب کشور، بیان کرد:

امکان برون‌رفت از بحران‌های ادواری آب فراهم آمده و به ارتقای هر چه بیشتر توسعه پایدار کشور منجر شود.

 

*** مسئله آب در صدر اولویت‌های برنامه ششم

 

حیدری با اشاره به اهمیت مسئله آب در کشور، گفت:

مسئله آب به‌عنوان یکی از موضوع‌های ویژه و حائز اهمیت در صدر اولویت‌های برنامه ششم قرار گرفته و این توجه، متاثر از شرایط خاص کشور، کم آبی شدید بسیاری از مناطق، خشکسالی‌های مستمر و آثار زیان‌بار آن بر زیست اجتماعی بلندمدت تمدن ایرانی است.

سیاستگذاری‌های بخش آب نمی‌تواند بی‌توجه به چنین شرایط و اولویتی متکی به رفتار نادرست گذشته استمرار یابد و تغییر پارادایم و نه تغییر جزئی در روش‌های جاری، می‌تواند در تسکین کوتاه‌مدت مسئله و حل بلندمدت آن موثر باشد.

 

*** کشف ارزش واقعی آب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر تنظیم مقررات بازار آب وزارت نیرو در پایان با اشاره به تغییر نوع نگاه به این مسئله، اظهار داشت:

بر همین اساس تغییر نوع نگاه از مناسبات وابسته به اطلاعات زائیده از محیط کسب و کار ناکارآمد به مناسبات حاصل‌شده از محیط رقابت‌پذیر برای کشف ارزش واقعی آب و تخصیص متکی به آن در دستور قانون‌گذار (با تمرکز و تاکید بر شکل‌دهی بازارهای محلی آب در برنامه ها و قوانین مختلف)، دولت (با تاکید بر بهبود محیط کسب و کار و توسعه رقابت) و وزارت نیرو (با اتخاذ رویه‌ها و برنامه‌های اجرایی برای اصلاح اساسی‌ساز و کارهای جاری) قرار گرفته است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول