کد خبر:238739
پ
تعزیرات چرا با گران‌فروشی جوجه و دان برخورد نمی‌کند؟
دبیرکانون مرغداران گوشتی:

تعزیرات چرا با گران‌فروشی جوجه و دان برخورد نمی‌کند؟

دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور نسبت به عملکرد تعزیرات در برخورد با گرانفروشی جوجه و دان انتقاد کرد.

دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور نسبت به عملکرد تعزیرات در برخورد با گرانفروشی جوجه و دان انتقاد کرد.

 

*** تعزیرات با گرانی جوجه یک روزه هم برخورد کند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پرویز فروغی با بیان اینکه برخوردهاى دوگانه نهادهاى نظارتى درباره قیمت مرغ منجر به سقوط صنعت مرغداری کشور خواهد شد، اظهار کرد:

در حالی که با تولیدکنندگان مرغ گوشتی برخورد می‌شود، لازم است که با افزایش قیمت صورت گرفته در دیگر زنجیره‌های تولید، نظیر جوجه یک روزه و نهاده‌های دامی نیز برخورد شود زیرا برخورد یک جانبه صرفا منجر از بین رفتن تولید می‌شود.

هر عدد جوجه یک روزه امروز حداقل هزار تومان بالاتر از قیمت مصوب به فروش می‌رسد اما هیچ گونه نظارتى بر آنها صورت نمی‌گیرد.

 

*** برخوردهای دوگانه در صنعت مرغداری منجر به گرانی بیشتر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور در پایان با اشاره به اینکه مرغداران قادر به تامین بیش از۵۰ درصد نهاده‌‍ها به قیمت مصوب نیستند و به اجبار مابقی نیاز خود را با قیمت مصوب و از بازار آزاد تهیه می‌کنند، اظهار کرد:

چندین ماه هست که قیمت مصوب ذرت از ۱۵۰۰ تومان به ۱۷۰۰ تومان و سویا از ۲۴۵۰ تومان به ۳۳۰۰ تومان ارتقاء پیدا کرده اما قیمت مرغ زنده کماکان براساس قیمت قدیم محاسبه و تعزیرات حکومتی بر اساس آن نرخ با تولید کننده برخورد می‌کند.

این نوع برخورد باعث می‌شود کمرمرغداران زیر بار این همه فشارهاى یک جانبه خم شود، برخوردهاى دوگانه باعث شده مرغداران گوشتى به تدریج از دور خارج و توانایى ادامه پرورش را نداشته باشند.

ادامه این روند نه تنها باعث کاهش قیمت مرغ برای مصرف‌کننده نمی‌شود بلکه افزایش هرچه بیشتر قیمت مرغ را به همراه دارد و کشور را در تامین پروتئین با چالش جدى روبرو خواهد کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول