کد خبر:238442
پ
ترور شهید فخری زاده
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

واکنش‌ها به ترور و شهادت شهید محسن فخری زاده

شخصیت‌های مختلف به ترور محسن فخری زاده، دانشمند ارشد کشورمان واکنش نشان دادند

شخصیت‌های مختلف به ترور محسن فخری زاده، دانشمند ارشد کشورمان واکنش نشان دادند

 

*** واکنش معاون اول رییس جمهوری 

 

 
به گزارش خبرگزاری صنایع، اسحاق جهانگیری با صدور پیامی ضمن تسلیت شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، تصریح کرد:

بدون تردید این دست اقدامات ضد انسانی و کوردلانه محکوم به شکست است و خللی در عزم جدی ملت بزرگ ایران در دستیابی به پیشرفت و توسعه در حوزه‌های دفاعی که تامین کننده مصالح و امنیت ملی کشورمان است، وارد نمی‌کند و دشمنان این مرز و بوم را بیش از پیش نامیدتر خواهد نمود.

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت مظلومانه مدیر متعهد و دانشمند جناب آقای دکتر محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به دست تروریست های جنایتکار و وابسته به رژیم نامشروع و غاصب صهیونیستی را به مقام معظم رهبری، مردم قدرشناس ایران، همکاران ایشان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بستگان به ویژه خانواده ارجمند این شهید بزرگوار تسلیت میگویم.

بدون تردید این دست اقدامات ضد انسانی و کوردلانه محکوم به شکست است و خللی در عزم جدی ملت بزرگ ایران در دستیابی به پیشرفت و توسعه در حوزه‌های دفاعی که تامین کننده مصالح و امنیت ملی کشورمان است، وارد نمی کند و دشمنان این مرز و بوم را بیش از پیش نامیدتر خواهد نمود.
لازم است دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی ذی ربط با سرعت و دقت تمام نسبت به شناسایی و برخورد با عوامل این ترور جنایت آمیز اقدام و نتیجه را به اطلاع عموم مردم شریف ایران برسانند.
از خداوند متعال برای آن شهید عزیز حشر با شهدا و اولیاء الهی و علو درجات و برای بازماندگان معزا صبر و اجر مسالت دارم.

 

*** واکنش مشاور رهبر معظم انقلاب به شهادت دانشمند هسته‌ای کشور

 
 
علی لاریجانی با صدور پیامی شهادت محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای را تسلیت گفت.
 
متن این پیام به این شرح است:
 
بسم‌الله الرحمن الرحیم
بار دیگر دشمن جاهل و شرور ملت ایران در اقدامی کور و ذلت بار یکی از دانشمندان هسته‌ای کشور، جناب آقای محسن فخری زاده را به شهادت رساند.
 
این نخستین بار نیست که استکبار کوردل دست به این گونه اقدامات بزدلانه می‌زند.
 
آنان می‌دانند با این شیوه‌های خباثت آمیز نمی‌توانند خللی در اراده مصمم ملت بزرگ ایران ایجاد کنند.
 
شهید محسن فخری زاده از دانشمندان خدوم و پژوهشگران برجسته در صحنه‌های علمی کشور بودند و به شهادت رساندن ایشان توسط دشمنان بیانگر عمق کینه آنان نسبت به فرزندان برومند ملت ایران است.
 
اینجانب ضمن تسلیت این حادثه به مقام معظم رهبری، جامعه علمی کشور و مردم متدین ایران اسلامی و طلب صبر و شکیبایی برای خانواده این شهید عالی مقام، از خداوند متعال برای روح بلند ایشان علودرجات را مسالت می‌کنم.

 

***  پیام رئیس دفتر رئیس جمهور در پی شهادت فخری زاده

 

محمود واعظی‌نی با انتشار پیامی، گفت:

ترور دانشمند برجسته و محقق عالی رتبه حوزه دفاعی کشور شهید محسن فخری زاده از سوی ایادی مزدور استکبار جهانی و صهیونیسم غاصب بار دیگر نگرانی و خشم دشمنان کینه‌توز و سرخورده ملت ایران را نسبت به پیشرفت‌های نظامی و دفاعی کشور آشکارتر کرد.

اینجانب شهادت این خدمتگزار متعهد و پر تلاش عرصه دفاعی کشور را به ملت شریف و انقلابی ایران، همه همکاران و به ویژه خانواده گرامی ایشان تسلیت می‌گویم و برای این شهید سرفراز علو درجات، برای عموم بازماندگان صبر و اجر و برای مجروحان این حادثه شفای عاجل مسالت دارم.

بی تردید تمام عوامل و ایادی این حرکت مزورانه با تلاش نیروهای نظامی و امنیتی بزودی شناسایی و پاسخ سخت و کوبنده ملت ایران را دریافت خواهند کرد و بار دیگر تمام امیدهای آنها به یاس تبدیل خواهد شد.

 

*** واکنش نایب رئیس اول مجلس

 

 سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی طی پیامی شهادت محسن فخری زاده یکی از دانشمندان کشور را تبریک و تسلیت گفت.

مشروح پیام به شرح زیر است:

أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَ إِنَّ اللَّهَ عَلی نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ-سوره حج، آیه ۳۹

شهادت جانسوز و جانگداز محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور را تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.

دشمنان قسم خورده ایران اسلامی باید بدانند و بارها تجربه هم کسب کرده باشند که با اقدامات تروریستی آنها مسئولان کشور در راه خدمت به کشور و مردم از هیچ تلاش و کوششی عقب نشینی نخواهند کرد و اینگونه اقدامات مذبوحانه و وقیحانه تروریستی نه تنها اراده ملت بزرگ ایران را ضعیف‌تر نمی‌کند بلکه اراده و تصمیم مردم و مسئولان را برای ادامه راه خود محکم‌تر خواهد کرد و قدم‌ها استوارتر می‌شود؛ همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند:

با ریختن خون عزیزان ما، تأیید شد انقلاب ما. بریزید خون‌ها را، زندگی ما دوام پیدا می‌کند. بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می‌شود. ما از مرگ نمی‌ترسیم، و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید.

 

*** تقویت ایران در در زمینه‌های موشکی و هسته‌ای

 

نایب رئیس اول مجلس در ادامه، افزود:

ترور دانشمندان و بزرگان علمی و تحقیقاتی کشور نه تنها در روند رشد و پیشرفت کشور تأثیری نخواهد داشت بلکه انگیزه‌ها را برای سرعت بخشی به انجام پروژه‌های علمی و تحقیقاتی در زمینه‌های موشکی و هسته‌ای را تقویت می‌کند، زیرا ما هزاران فخری زادهدر کشور داریم که با اراده‌ای مستحکم‌تر برای گرفتن انتقام سخت از دشمنان این مرز و بوم به میدان خواهند آمد تا جای خالی شهید بزرگوار فخری زاده احساس نشود.

بر همین اساس برنامه‌های صنعت هسته‌ای و موشکی کشور نه تنها به عقب نمی‌افتد بلکه سرعت رشد و پیشرفت در این دو صنعت کشور بیشتر خواهد داشت.

البته این ترور ناجوانمردانه نتیجه اقدامات و تلاش‌های جریان غرب‌گرا در کشور است، جریانی در داخل کشور که همواره چشم امید به غرب دوخته اند و تلاش می‌کنند راه را برای ارائه اطلاعات گوناگون به خارج از کشور باز کنند تا درخواست‌های کشورهای غربی تأمین شود، این اقدامات و تلاش‌های آنها نه تنها دستاوردی برای کشور نداشته و نتوانسته منافع اقتصادی مردم را تأمین کند بلکه باعث می‌شود که اطلاعات امثال فخری زاده‌ها در اختیار دشمنان قرار بگیرد و باعث شود چنین دردی بر آلام مردم عزیز ایران اسلامی افزوده شود.

از کلیه دستگاه‌های امنیتی و قضائی کشور می‌خواهم عوامل این حادثه را هر چه زودتر شناسایی و محاکمه کنند. از وزارت امور خارجه نیز انتظار می‌رود پیگیری‌های حقوقی در سطح بین‌الملل با سرعت و قاطعیت پیگیری می‌شود و گزارش‌های این اقدامات نیز به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

 

*** واکنش وزیر اطلاعات به ترور محسن فخری زاده 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اطلاعات در واکنش به ترور محسن فخری زاده دانشمند کشورمان گفت: 

سربازان گمنام امام زمان (عج)، شناسایی عناصر خودفروخته تروریست این جنایت ددمنشانه را آغاز کرده و انتقام خون شهید عزیز را از مسببان و هادیان جنایتکار خواهند گرفت.

 

سید محمود علوی با صدور پیامی ضمن تسلیت شهادت محسن فخری زاده تاکید کرد:
شهادت مظلومانه رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح، شهید والامقام دکتر محسن فخری‌زاده موجب تالم و تاسف فراوان گردید.
به آگاهی مردم عزیز و قدرشناس کشورمان می‌رساند سربازان گمنام امام زمان (عج)، شناسایی عناصر خودفروخته تروریست این جنایت دمنشانه را آغاز کرده و انتقام خون شهید عزیز را از مسببان و هادیان جنایت کار خواهند گرفت.

 محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز جمعه ترور و به شهادت رسید.

او در منطقه آبسرد در شمال شرقی تهران مورد هدف قرار گرفت.

فخری زاده از مقامات ارشد وزارت دفاع ایران بود.

در این حادثه، مهاجمان برای حمله به فخری زاده از انفجار وانت نیسان در مسیر عبور خودروی حامل وی و شلیک مستقیم به سمت او استفاده می‌کنند. وی به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل می شود اما جان می بازد.

محافظ و همراهان او مجروح می شوند ولی زنده می‌مانند.

اوایل سال ۹۷، منابع اسرائیلی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.

محسن فخری‌زاده تنها دانشمند هسته ای ایرانی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل نام او را مستقیما در شو تبلیغاتی ۲ سال پیش خود به زبان آورده و مدعی شده بود روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است.

 

*** واکنش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

 

ابوالفضل عمویی نیز در توئیتی با همین مضمون و اشاره به بومی شدن دانش هسته‌ای در ایران نوشت:

ترور دانشمندان هسته‌ای، برنامه اتمی ایران را به عقب نمی‌برد، دانش هسته‌ای در ایران بومی شده و در پاسخ به ترورها با اراده ملی، توسعه خواهد یافت. انتقام حق ماست.

 

 

***  واکنش دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل 

 

حسین امیر عبداللهیان به هدف گرفتن دستاوردهای علمی کشور اساره کرد و در صفحه توئیتر خود نوشت:

ترور دانشمند ایرانی دکتر ⁧‫محسن فخری‌زاده‬⁩، که سهم مهمی در توسعه مرزهای دانش کشور داشت، نشانگر تلاش محور آمریکایی – صهیونیستی برای تداوم ضربه زدن به پیشرفت علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران است. دشمنان دست از توطئه بر نمی‌دارند. اعتماد به دشمن، خوش باوری است. ‫

 

*** پیام نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی 

 

سید مصطفی میرسلیم در خصوص بی اثر بودن این اقدامات تروریستی در عزم ملت، در صفحه توئیتر خود نوشت:

شهادت محسن فخری زاده عزم ما را در پیگیری راه اعتلای علمی برای پیشرفت کشور راسخ‌تر می‌کند.

با اهتمام و مسئولیت پذیری وزارتین دفاع و اطلاعات، دشمنان از این آدمکشی طرفی نخواهند بست.

 

در این میان، برخی نمایندگان مجلس یازدهم، ترور شهید محسن فخری زاده را بهانه ای برای حمله به رویکرد احیای برجام قرار داده و از الفاظی چون ساده لوح، غرب گرا، نیازمند و ملتمس مذاکره استفاده کرده و علیه دولت موضع گرفتند:

 

*** واکنش نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی 

 

مجتبی رضاخواه در پی شهادت دانشمند هسته‌ای، گفت:

قطعاً یکی از دلایل ترور محسن فخری زاده، نشان دادن ضعف و نیاز به مذاکره است. عده‌ای خوش‌خیال تصور کردند زبان دنیا را بلدند پس مذاکره کنند، غافل از اینکه دشمن قبل و بعد از ژانویه ۲۰۱۷ به دنبال ترور احمدی‌روشن، سلیمانی‌و فخری‌زاده‌ها بوده. فقط ساده‌لوح‌ها فریب دشمن را می‌خورند.

 

 

*** واکنش رییس سازمان بازرسی کل کشور

 

رییس سازمان بازرسی کل کشور در پیامی با تسلیت شهادت شهید محسن فخری زاده، گفت: سفاکی و شقاوت دشمنان این ملت که راه مقابله با اراده مردم‌مان را جز در ترور ناجوانمردانه نمی‌بینند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، در پیام حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان آمده است؛

ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

ملت بزرگ ایران اسلامی بار دیگر یکی از مجاهدان خدوم و اهل علم و ایمان خود را تقدیم مکتب سرخ حسینی کرد و خونی تازه، بر پای درخت نظام اسلامی جاری شد.

سفاکی و شقاوت دشمنان این ملت که راه مقابله با اراده مردم‌مان را جز در ترور ناجوانمردانه نمی‌بینند، در طول بیش از ۴ دهه عمر شریف انقلاب اسلامی بر جهان ثابت شده است و جهان فهمید که آنان راه به جایی نخواهند برد و به فرموده معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام‌خمینی رضوان الله علیه، این خون‌ها باعث بیداری بیش از پیش ملت ما می‌شود.

اینجانب شهادت دانشمند فرزانه شهید محسن فخری زاده را به امام عصر ارواحنا فداه، رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران تبریک و تسلیت عرض نموده، از خداوند منان برای آن شهید والا مقام، علو درجات و برای بازماندگان، صبر و اجر مسالت دارم.

 

*** پیام عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

 

محمدرضا عارف در خصوص این ترور ناجوانمردانه، گفت:

ترور و شهادت دانشمند ایرانی، دکتر ⁧‫فخری زاده‬⁩ دل هر آزاده‌ای را به درد می‌آورد. ‏ضمن تسلیت و تاکید بر شناسایی سریع و مجازات عاملان، لازمه پاسداشت خون این سرباز ایران‌زمین، اتخاذ دو راهبرد است:

‏۱) ایجاد همدلی و همبستگی داخلی و پرهیز از تسویه‌حساب‌های جناحی و تلاش جهت شناسایی عوامل و نفوذی‌های دشمن

‏۲) حمایت از دستگاه دیپلماسی کشور، تشکیل کارزاری حقوقی و دیپلماتیک بر علیه سیاست‌های رژیم غاصب صهیونیستی و هم‌پیمانانش در منطقه

 

*** پیام سخنگوی شورای نگهبان

 

عباسعلی کدخدایی نیز در پی شهادت محسن فخری زاده، نوشت:

‏ضمن اینکه برای پایان بخشیدن به اینگونه جنایت‌ها، لازم است موضوع از طریق مجامع بین‌المللی پیگیری شود تا علاوه بر مجازات عاملان، از وقوع جنایت‌های احتمالی آینده پیشگیری گردد.

 

*** واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

 

زهره الهیان در پی ترور شهید فخری زاده در صفحه توئیتر خود، نوشت:

پیام ترور شهید فخری زاده به غرب‌گرایان و مسئولینی که هنوز به دنبال مذاکره با آمریکا هستند آنست که اعتماد به آمریکا و دشمنان نظام ثمری جز ترور و تحریم برای ملت ایران ندارد.

 

*** پیام نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی

 

فاطمه قاسم پور، هم در صفحه توئیتر خود، نوشت:

در مقابل دشمنی که دانشمند را با گلوله هدف قرار می‌دهد سخن از مذاکره، ذلت است. خون شهدای امروز درخواست انتقام سخت را همگانی کرد، اما حال و روز امشب و سال‌های اخیر همسر و خانواده این شهید را فقط خانواده‌های شهدای ترور به خوبی درک کرده‌اند.

 

*** نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی

 

مالک شریعتی در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای محسن فخری زاده توئیتی را منتشر کرده است:

امروز در دهمین سالگرد شهادت شهید مجید شهریاری، مهمترین دانشمند صنایع دفاعی و هسته‌ای ایران ترور شد.

این ترور ناجوانمردانه امضادار، قطعا بدون چراغ سبز # بایدن انجام نگرفته است.

نتیجه التماس برای مذاکره با شیطان، جز این نیست آقای روحانی!

 

 

*** واکنش رئیس ستاد کل نیروهای مسلح 
 
 
در پی ترور محسن فخری زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، که منجر به شهادت وی شد، سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی شهادت وی را تسلیت گفت.
 
متن این پیام به شرح زیر است:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم
وَ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ الله فَلَنْ یُضِلَّ أَعْمالَهُمْ * سَیهْدِیهِمْ وَ یصْلِحُ بالَهُمْ * وَ یدْخِلُهُمُ الْجَنَّهَ عَرَّفَها لَهُمْ
و کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند، هرگز کارهایشان ضایع نمی‌شود. خداوند به زودی آنان را راه می‌نماید و حالشان را نیکو می‌گرداند و در بهشتی که برای آنان وصف کرده، ماوا می‌دهد.
 
بار دیگر تروریست‌های کوردل وابسته به استکبار جهانی و رژیم پلید صهیونیستی در اقدامی وحشیانه، یکی از مدیران و خدمتگزاران عرصه علمی، پژوهشی و دفاعی کشور را به شهادت رساندند.
 
شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نواوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمره مدیران ارشد صنعت دفاعی کشور بود که در طول دوران عمر بابرکت خود منشأ خدمات فراوانی شده بود و توانسته بود توان دفاعی کشور را به تراز قابل قبولی از بازدارندگی برساند. ترور این مدیر توانا و شایسته گرچه تلخ و ضربه سنگینی به مجموعه دفاعی کشور بود، اما دشمنان کوردل بدانند راهی را که شهید فخری زاده‌ها آغاز کرده‌اند، هرگز متوقف نخواهد شد. گروه‌های تروریستی و آمران و عاملان این اقدام کور هم بدانند که انتقام سختی در انتظار آنها خواهد بود.
 
اینجانب ضمن تبریک و تسلیت شهادت این دانشمند صنعت دفاعی به فرمانده معظم کل قوا مدظله العالی، وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، همکاران ایشان و خانواده گرانقدر آن شهید اطمینان می‌دهیم تا تعقیب و مجازات عاملان این ترور شهید محسن فخری زاده از پای نخواهیم نشست.
 
 

*** واکنش رئیس سازمان انرژی اتمی 

 

علی اکبر صالحی نیز در واکنش به این ترور با انتشار پیامی، گفت:

خبر ترور ناجوانمردانه برادر خدوم، شهید دکتر محسن فخری زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که سال‌های طولانی از عمر پربرکت خویش را صرف مجاهدت و ارتقا توان دفاعی کشور نمود، موجب تأسف و تأثر عمیق گردید.

اینجانب بدین وسیله این ضایعه دردناک را به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، مجموعه وزارت دفاع، نیروهای مسلح و خانواده آن شهید بزرگوار تبریک و تسلیت عرض کرده و اطمینان دارم خون آن شهید که از مدیران و دانشمندان نخبه و متعهد صنعت دفاعی کشور بود، موجب برکات و تقویت بیش از پیش ایران اسلامی خواهد شد.

 

*** واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور

 

سردار غلامرضا جلالی، نیز در پیامی، گفت:

بار دیگر دست جنایتکار استکبار جهانی برای ضربه زدن به حرکت و جهاد علمی کشور، به خون یکی از فرزندان شایسته انقلاب آلوده شد و دوباره مهر تأییدی بر خباثت و ددمنشی دشمنان جمهوری اسلامی ایران نقش بست و نیت شوم آنان را برملا کرد.

ترور ناجوانمردانه نخبه علمی، دانشمند جهادی و متعهد کشورمان، دکتر محسن فخری زاده نشان می‌دهد دشمنان نمی‌توانند پیشرفت علمی ایران اسلامی به ویژه در عرصه‌های دفاعی را تاب بیاورند.

این شهید بزرگوار در سال‌های مجاهدت خود ضمن فعالیت در عرصه‌های علمی، در سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع نیز مسئولیت ارتقای توان دفاعی کشور در برابر تهدیدات نوین را بر عهده داشت و با روحیه علمی و دانشگاهی خود سنگ بنای پروژه‌های عظیم علمی دفاعی را ایجاد کرد که قدرت بازدارندگی کشور را ارتقا داده و موجبات خشم دشمن را پدید آورد.

بدون شک همت دانشمندان و استادان و دانش‌پژوهان کشور و علی‌رغم وجود دشمنی دشمنان، انگیزه خبیث توقف حرکت و جهاد علمی کشور را ناکام خواهد گذاشت و خون این شهید سبب اتحاد و انسجام ملت در ایستادگی در برابر دشمنان به ویژه آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب صهیونیستی خواهد شد و مسببان این ترور شوم، تاوان سختی پرداخت خواهند کرد. اینجانب شهادت این دانشمند انقلابی را به فرماندهی معظم کل قوا، وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، همکاران ایشان در سازمان سپند و جامعه دانشگاهی کشور و خانواده محترم‌شان تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.

 
*** پیام فرمانده ناجا در پی ترور دانشمند هسته‌ای
 
 
فرمانده ناجا در پیامی حادثه تروریستی دماوند را محکوم و شهادت دانشمند هسته‌ای محسن فخری زاده را به محضر مقام معظم رهبرى و خانواده  وی و ملت شهید پرور ایران تبریک و تسلیت گفت.
 
 
حسین اشتری با بیان اینکه بار دیگر ایادی استکبار که دست خود را از همه جا کوتاه دیده و توان رویایی با جوانان غیور این مرز و بوم را در خود ندیدند، اظهار کرد:
دشمنان در اقدامی بزدلانه به ترور و تروریسم روی آورده و دست خود را به خون پاک یکی دیگر از دانشمندان هسته‌ای کشورمان آغشته کردند به این خیال واهی که خواهند توانست مانع پیشرفت و پیشروی ملت ایران در عرصه‌های مختلف علمی شوند.
 
اما دشمنان نمی‌دانند با شهادت فرزندان این ملت، درخت انقلاب و بیداری ملت‌های مظلوم جهان آبیاری خواهد شد و روی هر شاخه آن جوانان شهادت طلب و انقلابی بیشمار به ثمر خواهد نشست.
 
فرمانده ناجا ضمن محکوم کردن این اقدام شنیع دشمنان، شهادت محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را به محضر مقام معظم رهبرى(مدظله العالی)، جامعه دانشمندان هسته‌ای و وزارت دفاع، خانواده وی و ملت شهید پرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت گفت و علو درجات برای این شهید بزرگوار و صبر جزیل برای بازماندگان را از محضر خداوند منان خواستار شد.
 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول