کد خبر:238240
پ
۱۰ مصوبه مالیاتی برای حمایت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

۱۰ مصوبه مالیاتی برای حمایت از صنوف در ایام کرونا ابلاغ شد

۱۰ مصوبه مالیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا برای حمایت از صنوف در ایام کرونا به وزیر اقتصاد ابلاغ شد.

۱۰ مصوبه مالیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا برای حمایت از صنوف در ایام کرونا به وزیر اقتصاد ابلاغ شد.

 

*** مصوبه مالیاتی برای حمایت از صنوف در ایام کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براین اساس ۱۰ مصوبه مالیاتی برای حمایت از کسب ‌و کارها در شرایط کرونا به تایید رییس جمهور رسیده که از سوی سازمان امور مالیاتی اجرایی خواهد شد.

در این نامه آمده است، پیرو رونوشت نامه شماره ۹۸۳۲۰ رییس محترم دفتر رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، مبنی بر ابلاغ مصوبات چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ ۱۳۹۹/۹/۱ و نظر به اینکه به موجب بندهای (۴)، (۵)، (۶)، (۷)، (۸)، (۹) و (۱۰) مصوبات ابلاغی، مقرر گردیده است.

مفاد بندهای (۴)، (۵)، (۶)، (۷)، (۸)، (۹) و (۱۰) مصوبات:

۴- موارد مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ ۱۳۹۹/۹/۱ تا ۱۳۹۹/۱۱/۱ باشد و نیز احکام اجرای ماده (۲۳۸) قانون مالیات‌های مستقیم و ماده (۲۹) قانون ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک ونیم ماه تمدید می شود.

۵- بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض مصوب به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض، از اول آذر تا پایان سال ۹۹ تمدید می شود.

۶- مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال ۹۹ و سررسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی به مدت یک ماه تمدید می‌شود.

۷- صدور یا تجدید پروانه کسب با کار اشخاص حقیقی موضوع ماده (۱۸۹) قانون مالیات‌های مستقیم تا پایان سال ۹۶ نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.

۸- کلیه عملیات اجرایی موضوع فصل نهم ازباب چهارم قانون مالیات‌های مستقیم (وصول مالیات) برای اشخاص حقیقی موقوف الاجرا می‌شود.

 

۹- آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی موضوع ماده (۱۱۰) قانون مالیات‌های مستقیم که در بازه زمانی ۱۳۹۹/۹/۱ تا ۱۳۹۹/۱۱/۱ باشد، تا تاریخ ۳۰ بهمن تمدید می‌شود.

 

*** تمدید مهلت ارائه صورت‌های مالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع در بند پایانی این بخش نامه آمده است:

۱۰- مهلت ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط سازمان حسابرسی یا موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران موضوع ماده (۲۷۲) قانون مالیات‌های مستقیم برای اشخاص حقیقی و حقوقی که در اجرای مقررات ماده مذکور، ملزم به ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده می‌باشند، حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن تمدید می‌شود.

خواهشمند است دستور فرمایید، نتیجه اقدامات به عمل آمده در خصوص اجرای مصوبه فوق، قبل از پایان موعد تعیین شده، بصورت ماهانه و در این نوبت نهایتا تا تاریخ ۱۳۹۹/۹/۳۰، به این دبیرخانه اعلام گردد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول