کد خبر:237934
پ
خودرو
خخبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو در بازار

به دنبال تعطیلات و محدودیت‌های کرونایی، قیمت خودرو داخلی مونتاژی و وارداتی در بازار با کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی نسبت به ۲۰ روز گذشته مواجه شده‌اند.

به دنبال تعطیلات و محدودیت‌های کرونایی، قیمت خودرو داخلی مونتاژی و وارداتی در بازار با کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی نسبت به ۲۰ روز گذشته مواجه شده‌اند.

 

*** رکود کامل در بازار خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به دنبال تعطیلات دو هفته‌ای و اعمال محدودیت‌های کرونایی، بازار خودرو که روزهای کم رونقی را پشت سر می‌گذاشت این روزها در رکود کامل فرو رفته است.

بررسی‌ها حاکی از تعطیلی اکثر نمایشگاه‌های خودروی پایتخت است و بر اساس اظهارات کارشناسان، خرید و فروش در این ایام تقریباً به صفر رسیده زیرا در صورت خرید خودرو، افراد با تعطیلی مراکز تعویض پلاک و همچنین محدودیت در انتقال سند مواجه خواهند بود.

با این حال بررسی قیمت خودرو در فضای مجازی و آگهی‌های فروش در روز جاری، نسبت به ۲۰ روز گذشته افت ۲۰ تا ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد که این کاهش در مورد خودروهای خارجی شدیدتر است.

۵ آذرماه هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افت محسوس نسبت به ۲۰ روز گذشته به حدود ۱۷۶ میلیون تومان، هر دستگاه سمند ال ایکس ۱۶۹ میلیون تومان، هر دستگاه پژو ۴۰۵ جی ال ایکس ۱۶۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۲۴۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۲۴۰ میلیون تومان و پژو پارس ال ایکس ۱۹۳ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

 

*** وضعیت مشابه برای قیمت خودرو مونتاژی و واداتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در دسته مونتاژها نیز در روز پنجم آذر هر دستگاه‌ هایما اس۷ حدودا بین ۶۶۰ تا ۶۶۵ میلیون تومان و هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ حدود ۸۵۰ میلیون تومان قیمت خورده است و در دسته خارجی‌ها بررسی قیمت‌ها در برندهای کیا، هیوندایی و تویوتا در بسیاری موارد افت تا ۳۵ درصدی قیمت‌ها را نشان می‌دهد، همچنین کارشناسان معتقدند با این شرایط فروشندگان به صف شده‌اند، اما خریداران همچنان امیدوار به افت بیشتر قیمت‌ها از خرید دست کشیده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول