کد خبر:237746
پ
ارش محبی‌نژاد
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی:

هیچ بهانه‌ای برای بی‌توجهی به صنعت قطعه‌سازی باقی نمانده است

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی معتقد است، هیچ بهانه‌ای برای بی‌توجهی به صنعت قطعه‌سازی باقی نمانده است.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی معتقد است، هیچ بهانه‌ای برای بی‌توجهی به صنعت قطعه‌سازی باقی نمانده است.

 

*** شعار سال در حد انتظار، تحقق نیافته

به گزارش خبرگزاری صنایع، آرش محبی‌نژاد درخصوص حمایت از صنعت قطعه‌سازی، اظهار کرد:

حضرت آیت الله خامنه‌ای در سخنان صبح روز چهارم آذرماه، با اشاره به اینکه با وجود برخی کارها، شعار سال در حد انتظار تحقق نیافته، افزایش تولید خودرو با اتکاء به ظرفیت قطعه‌سازان داخلی را یکی از سه راهکار پیشنهادی و عملیاتی کارشناسان بخش‌های دولتی و غیردولتی برای جهش تولید اعلام کردند که این بیان صریح، حجت را بر تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران بخش صنعت کشور، به ویژه بانک مرکزی تمام کرده است.

 

*** رونق صنعت خودرو و قطعه‌سازی در راستای تحقق جهش تولید

وی با اشاره به اینکه یکی از مسیرهای تحقق جهش تولید در کشور، رونق صنعت خودرو و قطعه‌سازی به عنوان پیشران صنایع کشور است، افزود:

مصرف کننده تولیدات بیش از ۶۰ رشته صنعتی، خودروسازان کشور هستند، بنابراین رونق صنعت قطعه و خودروسازی به افزایش تولید این رشته‌های صنعتی و تحقق واقعی جهش تولید منجر خواهد شد.

در چند سال اخیر، فشار و محدودیت‌های ناشی از تحریم در کنار مشکلاتی که به وجود آورد، باعث توفیق اجباری اتکا به صنعت قطعه‌سازی داخلی شد، همچنین اجرای نهضت بومی‌سازی صنعت خودرو یکی از نتایج این محدودیت‌ها بود.

محبی‌نژاد با اشاره به اینکه صنعت قطعه‌سازی کشور به طور کامل پاسخ‌ها و نیازهای اعلام شده از سوی خودروسازان را پاسخ گفته است، گفت:

صنعتگران زنجیره تامین خودروسازی در سال‌های اخیر ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه خود را نشان دادند، ظرفیت‌هایی که با حمایت بیشتر می‌تواند در پیشبرد اهداف ملی و کلان کشور راهگشا باشد.

 

*** رفع موانع و مشکلات قطعه‌سازی

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در پایان، پیرامون موانع و مشکلات قطعه‌سازان، اظهار داشت:

موانع و مشکلات مرتبط با حوزه فعالیت قطعه‌سازان کشور را بارها در جلسات مختلف مطرح کرده و خواستار رفع آنها شده‌ایم، همچنین از مدیران و تصمیم‌گیران بانک مرکزی می‌خواهیم که سخنان امروز رهبر انقلاب را یک بار دیگر گوش کنند، شاید در تصمیم گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود تجدید نظر کنند، چرا که افزایش داخلی سازی صنعت خودرو یک تکلیف ملی و حاکمیتی است که باید با همکاری و همراهی تمام دستگاه‌ها اجرایی شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول