کد خبر:237525
پ
مهران محرمیان
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی وارد فاز اجرایی شد

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از اجرایی شدن ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی پس از ماه‌ها برنامه‌ریزی با سازمان امور مالیاتی خبر داد.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از اجرایی شدن ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی پس از ماه‌ها برنامه‌ریزی با سازمان امور مالیاتی خبر داد.

 

*** قانون پایانه‌های فروشگاهی وارد فاز اجرایی شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهران محرمیان در واکنش به گزارش که با عنوان تعلل بانک مرکزی در شناسایی دستگاه‌های کارتخوان بی هویت، منتشر شده بود اعلام کرد که ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی پس از ماه‌ها برنامه‌ریزی با سازمان امور مالیاتی وارد فاز اجرایی شد.

 

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی، نوشت:

ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی پس از ماه‌ها برنامه‌ریزی با سازمان امور مالیاتی وارد فاز اجرایی شد. برای کلیه صاحبان کارتخوان که مودی مالیاتی نیستند با تکمیل و صحت‌سنجی اطلاعات، پرونده مالیاتی تشکیل خواهد شد بانک مرکزی و سازمان مالیاتی برای جلوگیری از فرار مالیاتی هماهنگی کامل دارند.

 

**** تعلل بانک مرکزی در شناسایی کارتخوان‌های بی هویت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آبان‌ ماه سال ۹۸ قانونی به نام پایانه‌های‌فروشگاهی و سامانه مؤدیان تصویب شد که مطابق آن بانک مرکزی موظف شد ظرف مدت یک سال و با همکاری سازمان مالیاتی، نسبت به ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی مبادرت کند.

بر این اساس بانک مرکزی تا انتهای آبان‌ ماه سال ۹۹ موظف بوده است تا دستگاه‌های کارتخوان (POS) و درگاه‌های پرداختی که فاقد اطلاعات هویتی و پرونده مالیاتی هستند را شناسایی و مسدود کند، اما تاکنون هیچ اقدام مؤثری در این مورد انجام نداده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول