کد خبر:237772
پ
لیست رزرو مسکن ملی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

لیست رزرو مسکن ملی آماده ورود باشد

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تا پایان آذرماه برای واریز وجه فرصت دارند و در صورتی که اقدام نکنند، حذف خواهند شد و از لیست ۷۰ هزار نفره رزرو جایگزین آنها می شود

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تا پایان آذرماه برای واریز وجه فرصت دارند و در صورتی که اقدام نکنند، حذف خواهند شد و از لیست ۷۰ هزار نفره رزرو جایگزین آنها می‌شود

 

*** لیست رزرو مسکن ملی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با وجود هشدارهای متعدد هنوز ۶۱ درصد متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن نسبت به افتتاح حساب اقدام نکرده‌اند.

در صورتی که این افراد در سراسر کشور تا پایان آذرماه تعیین تکلیف نشوند از این پروژه کنار گذاشته خواهند شد، این خبر را  مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به نقل از وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است.

در صورت عدم واریز آورده متقاضیان اولیه ابتدا از لیست ۷۰ هزار نفری رزرو جایگزین آنها خواهد شد، همچنین بنا به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تا پایان آذرماه برای ثبت نام دور دوم تصمیم گرفته می‌شود.

بر اساس آخرین آمار تا پایان آبان ماه ۱۵۸ هزار و ۲۹۶ نفر از متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور در بانک مسکن اقدام به افتتاح حساب کرده و حدود ۱۰۰ هزار نفر بخش­‌هایی یا همه قسمت اول آورده نقدی حدود ۴۰ میلیون تومان را واریز کرده‌اند، یعنی میزان افتتاح حساب ۳۹ درصد و میزان واریز وجه ۲۵ درصد از کل ظرفیت ۴۰۰ هزار نفری بوده است.

مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن اواخر اسفندماه سال ۹۸ انجام شد که ۱.۶ میلیون نفر نام نویسی کردند و خردادماه ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

بعضی افراد هم که پیش از آن ثبت نام کرده بودند از اسفندماه سال ۹۸ از تایید خود مطلع هستند.

از آن زمان تا پایان آبان ماه ۱۳۹۹ تعداد ۱۵۸ هزار نفر افتتاح حساب و حدود ۱۰۰ هزار نفر واریز وجه داشته‌اند که با ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی و بیش از ۴۰۰ هزار واحد تعریف شده براساس تفاهم‌نامه با دستگاه‌های دولتی که جمعا بیش از ۸۰۰ هزار واحد می‌شود تناسبی ندارد.

 

*** جزئیات طرح اقدام ملی مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهریوماه ۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد.

اولین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود.

آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است، میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه‌های تابستان ۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می‌رسد.

ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند.

مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها می‌شوند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول