کد خبر:237536
پ
مرغ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قیمت مرغ با ۵ نرخ متفاوت در کشور

در شرایطی که قیمت مرغ در بازار از نرخ مصوب بالاتر رفته، قیمت آن نیز ۵ نرخی شده است و شاهد اعلام قیمت‌های متفاوتی برای این محصول توسط مسولان مختلف و واحد‌های صنفی هستیم.

در شرایطی که قیمت مرغ در بازار از نرخ مصوب بالاتر رفته، قیمت آن نیز ۵ نرخی شده است و شاهد اعلام قیمت‌های متفاوتی برای این محصول توسط مسولان مختلف و واحد‌های صنفی هستیم.

 

*** افزایش قیمت بی‌سابقه در بازار مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با ایجاد تنش و افزایش قیمت بی‌سابقه در بازار مرغ، در روزهای اخیر شاهد قیمت‌گذاری جدید و متفاوت در بازار این محصول هستیم که نشان از عمق ضعف مدیریتی است. در این گزاش به مرور این قیمت‌ها و برسی دلایل آن‌ها می‌پردازیم.

 

*** مرغ ۱۵۰۰۰ تومانی

 

مرغ ۱۵ هزار تومانی همان مرغ منجمد تنظیم بازاری است، این مرغ در برخی از فروشگاه‌های منتخب شرکت پشتیبانی امور دام توزیع می‌شود.

شرکت پشتیبانی امور دام در زمانی که وضعیت تولید مرغ در کشور مناسب است، حجم مشخصی مرغ به عنوان ذخایر استراتژیک خریداری و با منجمد کردن ذخیره می‌کند تا در مناسبت های مختلف و برای تنظیم بازار توزیع کند.

 

*** مرغ ۱۸۵۰۰ تومانی

 

اخیرا شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به فروش مرغ گرم با قیمت ۱۸۵۰۰ تومان در میادین میوه و تره‌بار می‌کند که حتی پایین تر از نرخ مصوب کارگروه تنظیم بازار است.

این مرغ فعلا فقط در میادین میوه و تره بار توزیع می شود و مردم برای خرید آن صف‌هایی طولانی تشکیل می‌دهند و در نهایت به هر فردی بیشتر از سه عدد مرغ به این قیمت فروخته نمی‌شود.

بر اساس اعلام صورت گرفته، قرار است تعداد فروشگاه‌های عرضه این محصول افزایش یابد و توسط واحدهای صنفی سطح شهر نیز توزیع شود.

برای اینکه مشخص شود چرا این قیمت مرغ حتی پایین تر از نرخ مصوب ۲۰۴۰۰ تومانی است باید اشاره کرد، مرغ‌هایی که با نهاده (خوراک دام) صد درصد یارانه‌ای تولید شده است، دولت خود آن را از مرغدار تحویل می‌گیرد و در شبکه یاد شده توزیع می‌کند.

 

*** مرغ ۲۰۴۰۰ تومانی

 

مرغ ۲۰۴۰۰ تومانی همان قیمت مصوب مرغ است که کارگره تنظیم بازار برای فروش مرغ در بازار توسط مرغ فروشی‌ها تعیین کرده است اما در حال حاضر این نرخ رعایت نمی‌شود.

باید اشاره داشت که کارگروه تنظیم بازار این نرخ مرغ را بر اساس تامین ۴۰ درصد نهاده‌های مرغداران با قیمت مصوب تعیین کرده است، یعنی مرغداران ۴۰ درصد نهاده خود نظیر ذرت و کنجاله سویا را با قیمت دولتی دریافت می‌کنند و مابقی آن را مجبور به خرید از بازار آزاد هستند.

 

*** مرغ اتاق اصناف ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان

 

قیمت ۲۳ هزار و ۵۰۰ تا ۲۴ هزار تومانی قیمتی است که فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران برای مرغ گرم اعلام کرده و فروش بالاتر از این نرخ را تخلف دانسته است.

این قیمت مرغ هم اینک در هیچ فروشگاهی برای عرضه وجود ندارد و برای خرید آن احتمالا باید به سراغ رئیس اتاق اصناف رفت!

 

*** مرغ بازار آزاد ۳۴.۵ تا ۴۰ هزار تومان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مردم با این نرخ مرغ کاملا آشنا هستند زیرا بیشتر میزانی که در بازار عرضه می‌شود به همین نرخ است و شهروندان برای اینکه بتوانند به اندازه مورد نیاز و بدون دغدغه صف ایستادان و کرونا را به جان خریدن مرغ از مغازه‌های سرکوچه خود تهیه‌ کنند مجبور به پرداخت نرخ‌هایی ۳۴ تا ۴۰ هزار تومانی هستند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول