کد خبر:237847
پ
ساختمانی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش ۱۵٫۳ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بهار

بررسی نتایج طرح گرد‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور در بهار سال ١٣٩٩، کاهش ١۵,٣ درصدی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده را نشان می‌دهد.

بررسی نتایج طرح گرد‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور در بهار سال ١٣٩٩، کاهش ١۵,٣ درصدی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده را نشان می‌دهد.

 

*** صدور پروانه ساختمانی

 

گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی نتایج طرح گرد‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور در بهار سال ١٣٩٩ کاهش ١۵,٣ درصدی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و افزایش ‌۶.٨ درصدی آن در شهرداری‌های کل کشور در بهار ٩٩ نسبت به بهار ٩٨ را نشان می‌دهد.

 

*** شهر تهران

 

در بهار سال ١٣٩٩، تعداد ١٢٨١٨ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ٢۶,٩ درصد و نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ حدود ١۵.٣ درصد کاهش داشته است.‏

متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ٧.۶ واحد بوده است.

تعداد ۵۶۸۱ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری تهران در بهار ۱۳۹۹ صادر شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۳.۱۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ حدود ۸.۶۱ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان صادر شده از سوی شهرداری تهران در بهار ۳۱۹۹ بالغ بر ۸۸۸۵ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۲.۶۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ حدود ۳.۳۸ درصد کاهش داشته است.

متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره مورد بررسی حدود ۳۱۱۸ مترمربع بوده است.

 

*** کل نقاط شهری کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بهار سال ١٣٩٩، تعداد ١٠٢١۶٠ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ١۵,٠ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ حدود ۶.٨ درصد افزایش داشته است.‏

متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ٢.٧ واحد بوده است‌.

تعداد ۳۸۳۶۱ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداریهای کشور در بهار ۳۱۹۹ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۲.۳۳ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال ۹۸، ۳.۱ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان در بهار ۳۱۹۹ حدود ۵۹۳۳۳ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۳.۳۱ در صد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ حدود ۱.۳۳ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ۱۳۱ مترمربع بوده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول