اخبار برگزیده

کد خبر:237797
پ
کمیسیون مشترک دو کشور
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

امضای سند تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر

سند تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر با حضور رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در شهر اصفهان امضا شد.

سند تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر با حضور رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در شهر اصفهان امضا شد.

 

*** تأکید بر توسعه همکاری‌های تجاری دو جانبه قطر و ایران 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید زادبوم در دیدار با وزیر تجارت و صنایع قطر و رئیس قطری کمیسیون مشترک، ضمن تأکید بر توسعه همکاری های تجاری دو جانبه، در خصوص ایجاد دفتر کارگو قطر ایرویز در پایانه صادراتی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، رفع مشکلات بانکی صادرکنندگان و همچنین لزوم حمایت دولت قطر از بخش خصوصی این کشور در برابر تهدیدهای آمریکا در تبادلات تجاری با ایران گفتگو و تبادل نظر کردند.

لازم به ذکر است، در سند این تفاهم‌نامه در زمینه تشکیل کارگروه مشترک تجاری و همچنین تاسیس مراکز تجاری بین بخش های خصوصی ایران و قطر، استقرار وابسته بازرگانی در سفارتخانه های دو کشور در تهران و دوحه و استفاده از بندرگاه های دو کشور برای توسعه تجارت توافق شد.

همچنین، از دیگر مفاد این سند می‌توان به توافق در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک، حمل و نقل و ترانزیت، خدمات فنی و مهندسی، فرهنگی، فناوری و کشاورزی اشاره کرد.

 

*** اعضا حاضر در کمیسیون مشترک دو کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این نشست از کمیسیون مشترک دو کشور، علی بن احمد الکواری، وزیر تجارت و صنایع دولت‌قطر و رئیس قطری کمیسیون مشترک، محمد بن حمد الهاجری، سفیرقطر در تهران، شیخ خلیفه بن جاسم آل ثانی، رئیس اتاق بازرگانی‌قطر و از طرف ایرانی نیز حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، رضا اردکانیان وزیر نیرو و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی و نمایندگانی از وزارتخانه‌های امور خارجه، اقتصاد و دارایی و همچنین نمایندگانی از بخش خصوصی ایران و قطر در این اجلاس حضور داشتند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگطاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول