کد خبر:237500
پ
متقاضیان وام کرونا فقط ۱۰ روز مهلت دارند
وزارت تعاون:

جزئیات پرداخت وام یک میلیون تومانی اعلام شد

وزارت کار در اطلاعیه‌ای، جزییات پرداخت وام یک میلیون تومانی را اعلام کرد.

وزارت کار در اطلاعیه‌ای، جزییات پرداخت وام یک میلیون تومانی را اعلام کرد.

 

*** جزییات پرداخت وام یک میلیون تومانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای شرایط و زمان پرداخت تسهیلات جدید کرونایی را اعلام کرد.

دولت قبلاً‌ اعلام کرده بود بنا دارد به‌مدت ۴ ماه به ۳۰ میلیون ایرانی ماهانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کند، ضمن اینکه به ۱۰ میلیون خانوار هم بار دیگر تسهیلات قرض‌الحسنه یک‌میلیون‌تومانی پرداخت کند.

طبق اطلاعیه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی،‌ در راستای عمل به بیانات رهب معظم انقلاب در خصوص حمایت از خانوارها در شرایط شیوع بیماری کرونا و بند ۱۲ مصوبه چهل و یکمین نشست ستاد ملی مدیریت کرونا، سازوکار حمایت جبرانی معیشت خانوارها به‌شرح زیر اعلام می‌شود:

الف) پرداخت کمک بلاعوض یک‌میلیون ریال ماهانه به اعضای خانوار

کمک بلاعوض (ماهانه مبلغ یک‌میلیون ریال به‌ازای هر یک از اعضای خانوار) از آذرماه تا پایان سال جاری به‌مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.

تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال ۹۹ درنظر گرفته می‌شود.

 خانوارهای مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی که منبع درآمدی ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده‌اند، حدود ۲۹٫۷ میلیون نفر (۱۱ میلیون خانوار)، تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می‌گیرند.

 

*** نحوه بازپرداخت این تسهیلات 

 

 رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت کاردرباره نحوه بازپرداخت این تسهیلات، گفت:

بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه یک‌میلیون‌تومانی با نرخ کارمزد ۴ درصد از محل باقی‌مانده منابع بسته جبرانی مصوب جلسه دوازدهم مورخ ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط ۳۰ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهیانه خانوار خواهد بود.

 

شمس در خصوص نحوه اقساط به صورت ماهیانه، بیان کرد:

این اقساط ۳۰ماه از محل بسته حمایتی معیشتی آنها خواهد بود. اقساط بسته حمایتی که در فرودین ماه پرداخت شد به صورت ۳۰ماه از حساب یارانه آنها کسر می شود اما برای این وام از بسته حمایت معیشتی که هر ماه پرداخت می‌شود کسر می‌شود.

 

*** افرادی که شغل ثابت ندارند مد نظر هستند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت کار در پایان  با بیان اینکه حدود ۲۹میلیون و ۷۰۰هزار نفر تعداد مشمولان است، اظهارداشت:

افرادی کمتر برخوردار هستند.افرادی که شاغل در نهادهای دولتی,کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پردازان سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

دهک‌های پایین جامعه مد نظر هستند که شغل ثابت ندارند. با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه افرادی که شغل ثابت ندارند مورد توجه قرار گیرند  این اقدام در آن راستا صورت گرفت و نوک پیکان دولت این بار به سمت افرادی بود که کمتر برخوردار هستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول