کد خبر:237599
پ
کشاورزی
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از سرمایه‌گذاری ۱۲هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از سرمایه‌گذاری ۱۲هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد.

 

*** درخواست افزایش قیمت ماشین‌آلات کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کامبیز عباسی در رابطه با درخواست غیرقانونی و غیرمنطقی افزایش قیمت ماشین‌آلات مکانیزاسیون کشاورزی توسط برخی از تولیدکنندگان این ادوات، اظهار داشت:

خبری در شبکه‌های مجازی منتشر شده مبنی بر این که مرکز توسعه مکانیزاسیون قیمت ادوات کشاورزی را به تولیدکنندگان این ماشین‌آلات تحمیل کرده و مانع از افزایش قیمت سازندگان آن شده است.

مرکز توسعه مکانیزاسیون متولی برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مکانیزاسیون کشور است و طی ۸ سال گذشته، با این برنامه‌ریزی و نظام‌مند کردن توسعه مکانیزاسیون، اقدامات مؤثری را برای نیل به اهداف این بخش انجام داده است.

 

*** تحویل انواع ادوات کشاورزی

 

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در خصوص سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، تصریح کرد:

بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه مکانیزاسیون کشاورزی جذب شده و حدود ۱۴۰ هزار دستگاه تراکتور، حدود ۳۸۰۰ دستگاه کمباین غلات و حدود ۳۰۰ هزار دستگاه انواع ادوات کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار گرفته است، تمام اسناد و مدارک این ادوات در بانک کشاورزی ثبت شده و قابل رؤیت است.

 

*** درخواست عرضه‌کنندگان ماشین‌آلات کشاورزی

 

عباسی با اشاره سابقه همکاری انجمن ماشین‌آلات کشاورزی با مرکز توسعه مکانیزاسیون‌کشاورزی، بیان کرد:

در سال ۹۹، به دلیل تغییر قیمت‌ها و نوسانات قیمتی بازار و مشکلات تحریم، اختلاف‌هایی را در زمینه قیمت‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی پیدا کردیم.

این انجمن میزان اعتبار تخصیص یافته در ۸ سال ۹۸ به بخش مکانیزاسیون را هزار میلیارد تومان اعلام کرده در حالی که مرکز توسعه مکانیزاسیون تاکنون ۱۴۰ هزار تراکتور را پلاک گذاری کرده و به متقاضیان تحویل داده است که این امر با میزان اعتبار مطرح شده، امکان پذیر نیست.

در ۸ ماهه سال ۹۹، ۱۴ هزار تراکتور به مردم تحویل و ۱,۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات جذب شده است و سازندگان ماشین‌آلات بذرکار در سال، ۴ هزار بذرکار به کشاورزان تحویل می‌دهند.

ما هم مدافع کشاورزان و تولید هستیم و هم از سازندگان ماشین‌آلات کشاورزی حمایت می‌کنیم اما افزایش قیمت ماشین‌آلات باید معقول و منطقی باشد.

برخی از این تولیدکنندگان اصرار بر قیمت‌گذاری هفتگی و روزانه بر ماشین‌آلات کشاورزی دارند و مرکز توسعه مکانیزاسیون را مانع خود می‌دانند.

برخی از این تولیدکنندگان تقاضای افزایش ۱۵۰ تا ۳۰۰ درصدی ماشین‌آلات کشاورزی را دارند که ما به عنوان متولی این بخش، اعمال این قیمت‌ها را نمی‌پذیریم.

۹۰ درصد از عرضه کنندگان در چارچوب‌های مشخص و مبتنی بر افزایش قیمت مواد اولیه خود، قیمت ماشین‌آلات را تغییر دادند.

 

*** ارائه تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی

 

وی در رابطه با ارائه تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی، خاطرنشان کرد:

 از طریق خط اعتباری مکانیزاسیون، ۸۰ درصد قیمت ماشین‌آلات به صورت تسهیلات پرداخت می‌شود و هر کشاورزی که به بانک کشاورزی مراجعه کند، برای دریافت ماشین‌آلات کشاورزی تسهیلات دریافت خواهد کرد.

زمان بازپرداخت این تسهیلات پس از ۵ تا ۷ سال و سود آن ۳ درصد کمتر از سود مصوب و متداول بانکی کشور است.

 

*** همکاری مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و سازمان حمایت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون‌کشاورزی در پایان با اشاره به همکاری مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و سازمان حمایت، اظهار داشت:

مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و سازمان حمایت با هم در ارتباط هستند و سایت مرکز توسعه مکانیزاسیون‌کشاورزی در اختیار این سازمان است، بنابراین تمام قیمت‌ها توسط این سازمان رصد می‌شود، وظایف ساختاری ما نظارت بر عرضه است و ما این وظیفه را به نحو احسن انجام می‌دهیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول