کد خبر:237642
پ
تمدید اعتبار پروانه کار
مدیرکل اشتغال اتباع خارجی:

تمدید پروانه کار اتباع خارجی تا بهمن ماه سال ۹۹

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی از تمدید اعتبار پروانه کار همه اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری به طور خودکار تا پایان بهمن ماه سال ۹۹ خبر داد.

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی از تمدید اعتبار پروانه کار همه اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری به طور خودکار تا پایان بهمن ماه سال ۹۹ خبر داد.

 

*** تمدید پروانه کار اتباع خارجی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن ابراهیمی هدف از این طرح را رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و قطع زنجیره کرونا دانست و اظهار کرد:

با توجه به دستور معاون اقتصادی رییس جمهور، مبنی بر تمدید خودکار اعتبار همه مجوزهای صادره از سوی دولت، پروانه کار اتباع خارجی نیز که اعتبار آن از تاریخ ۹۹/۹/۱ منقضی می‌شود بدون نیاز به مراجعه، تا پایان بهمن سال ۹۹ تمدید خواهد شد.

 

*** جریمه ۳۰۶ هزار تومان کارفرمایان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برخی از کارفرمایان برای فعالیت‌های خود از کارگران غیرمجاز و فاقد پروانه استفاده می‌کنند که برای سال ۹۹ در صورتی که کارگری فاقد پروانه کار باشد حدود ۳۰۶ هزار تومان جریمه می‌شود.

سال ۹۸ جریمه به کارگیری اتباع غیرمجاز خارجی بابت هر روز اشتغال حدود ۲۵۲ هزارتومان بود که این رقم در سال ۹۹به ۳۰۶ هزار تومان افزایش یافت.

طبق اظهارات مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار افزایش مبلغ جریمه بر اساس مصوبه شورای عالی کار در خصوص حداقل دستمزد سال ۹۹ تعیین شده است.

برابر ماده ۱۲۰ قانون کار، اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول بکار شوند مگر آنکه دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و مطابق قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه، پروانه کار دریافت کرده باشند.

ماده ۱۲۱قانون کار نیز وزارت کار را مکلف کرده با رعایت شرایطی نسبت به صدور روادید با حق کار مشخص موافقت و پروانه کار صادر کند، از جمله اینکه تبعه بیگانه دارای اطلاعات و تخصص کافی برای اشتغال به کار مورد نظر باشد و از تخصص او برای آموزش و جایگزینی افراد ایرانی استفاده شود.

در شرایط فعلی که شیوع کرونا در کشور زیاد شده است, معمولاً‌ نهادها و اداره ها برای اجرای پروتکل های بهداشتی و قطع زنجیره کرونا می بایست رعایت هایی داشته باشند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول