اخبار برگزیده

کد خبر:237830
پ
بورس
سخنگوی کانون شرکت‌های سهام عدالت:

تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز در انتظار مجوز سازمان بورس

سخنگوی کانون شرکت‌های سهام عدالت از انتظار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان البرز برای کسب مجوز سازمان بورس خبر داد.

سخنگوی کانون شرکت‌های سهام عدالت از انتظار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان البرز برای کسب مجوز سازمان بورس خبر داد.

 

 *** معرفی مدیران پیشنهادی به سازمان بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اکبر حیدری در مورد این که چه زمانی شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز از استان تهران جدا شده و مستقلا تشکیل می‌شود، اظهار داشت:

آخرین خبر این است که نام ۵ نفر از مدیران پیشنهاد‌ی برای تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز از طرف سازمان خصوصی‌سازی به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شده و باید طبق مصوبه شورای عالی بورس، مدیران موسس و اولین دوره مدیریت این شرکت از سازمان بورس مجوز بگیرند.

وی درخصوص معرفی این مدیران به سازمان بورس افزود:

سازمان خصوصی‌سازی ۵ نفر از اعضای هیأت موسس شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت استان البرز را از بین مدیران شرکت‌های تعاونی شهرستانی در استان البرز به سازمان بورس معرفی کرده است.

 

*** سرمایه ۷۲۰۰ میلیارد تومانی شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز

سخنگوی کانون شرکت‌های سهام عدالت در مورد سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز، گفت:

سرمایه این شرکت ۷۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود و حدود ۵۰۰ هزار نفر سهامدار عدالت در روش غیر مستقیم اهالی استان البرز هستند که اعضای سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز را تشکیل خواهند داد.
بعد از این که مدیران تعیین شده از طرف سازمان خصوصی‌‌سازی در بورس تأیید صلاحیت شوند، مراحل ثبت قانونی افزایش سرمایه این شرکت انجام می‌شود و شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز می‌تواند در بورس ثبت شده و وارد تابلوی بورس شود ولی در حال حاضر منتظر پاسخ سازمان بورس هستیم.

حیدری پیرامون اینکه آیا تا آخر آذرماه شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز وارد بورس می‌شود، بیان کرد:

به محض این که مجوز سازمان بورس صادر شود، مجمع شرکت سرمایه‌گذاری نسبت به افزایش سرمایه اقدام می‌کند، البته طبق فصل ۶ قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی بر اساس مواد ۳۴ تا ۳۸ باید شرکت‌های استانی سرمایه‌گذاری از محل شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی تشکیل شوند که در این مورد هم مدیران معرفی شده از محل مدیران شرکت‌های شهرستانی سهام عدالت در استان البرز انتخاب و معرفی شده‌اند.

 

*** در انتظار مجوز سازمان بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کانون شرکت‌های سهام عدالت در پایان با اشاره به فرمان ۸ بندی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد:

بر اساس فرمان ۸ بندی مقام معظم رهبری برای آزادسازی سهام عدالت باید مدیران شرکت‌های شهرستانی سهام عدالت مأمور تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باشند، همچنین سازمان خصوصی‌سازی طبق مصوبه شورای عالی بورس اقدام به انتخاب ۵ نفر از مدیران شرکت‌های سهام عدالت شهرستانی کرده و آن‌ها را به سازمان بورس معرفی کرده است که هنوز مجوز و تأیید سازمان بورس صادر نشده است، اما امیدواریم هر چه زودتر مجوز سازمان بورس برای این مدیران صادر شود.

 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول