کد خبر:237687
پ
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

تدوین معیار ۱۹ گانه ارزیابی ماشین آلات و قطعات شرکت‌های دانش‌بنیان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تدوین معیار ۱۹ گانه ارزیابی ماشین آلات و قطعات شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تدوین معیار ۱۹ گانه ارزیابی ماشین آلات و قطعات شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

 

*** تدوین معیار های بررسی ارزیابی تجهیزات آزمایشگاهی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معیار های بررسی نوزده گانه ارزیابی تجهیزات آزمایشگاهی، قطعات و ماشین آلات ساخت و تولید تدوین شد.

به منظور سنجش محصولات و تجهیزات گوناگون ساخته شده از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه تجهیزات آزمایشگاهی، قطعات و ماشین آلات ساخت و تولید کار گروه‌ هایی در معاونت علمی راه اندازی شده ‌است.

 

*** شاخص‌های ارزیابی محصولات

 

در این کارگروه‌ها شاخص‌ هایی برای ارزیابی محصولات این حوزه تدوین شده است.

یکی از خصوصیات مهم مورد بررسی در ارزیابی این گونه محصولات «بازه و دقت پارامتر های عملکردی یا قابل اندازه گیری یا پارامتر های فرایند تولید» است.

شاخصه‌ های مورد بررسی در فرایند تولید تجهیزات آزمایشگاهی، قطعات و ماشین آلات ساخت و تولید، ۱۹ مورد مختلف را در بر می‌گیرد.

 

*** موارد بررسی یک دستگاه

 

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، دما، فشار، رطوبت، دور، گشتاور، بازده، ابعاد، میزان آلایندگی، زمان پاسخ، دقت و حساسیت، قابلیت اطمینان، قابلیت کنترل، توان، درجه آزادی، کورس عملکرد، انعطاف و تطبیق‌ پذیری، بالانس و توازن، عمر و مداومت کارکرد، وزن، حجم، چگالی، سختی و زبری و تردی و چقرمگی، همه از مواردی هستند که در بررسی یک دستگاه مورد بررسی قرار می‌ گیرند.

 

*** برنامه حمایت از توسعه بازار تجهیزات و ماشین آلات صنعتی پیشرفته ساخت داخل کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ماشین‌سازی و صنعت ساخت ماشین‌ آلات و تجهیزات خطوط تولید، صنعتی زاینده و زیربنایی است و یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی صنعتی و تولیدی در هر کشور محسوب می شود.

با توجه به به این واقعیت ها، معاونت علمی و فناوری رییس جمهور برنامه ای را برای حمایت از «صنعت ساخت ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولید» آغاز کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول