کد خبر:237736
پ
رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی
رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی:

تداوم توزیع روزانه مرغ با قیمت ستاد تنظیم بازار

رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی از تداوم توزیع روزانه مرغ با قیمت ستاد تنظیم بازار در کشور خبر داد.

رییس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی از تداوم توزیع روزانه مرغ با قیمت ستاد تنظیم بازار در کشور خبر داد.

 

*** تداوم توزیع روزانه مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیمراد سرافرازی، در خصوص توزیع گسترده مرغ، اظهار کرد:

با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار، شرکت پشتیبانی امور دام، روزانه توزیع ۳۰۰ تن مرغ گرم با قیمت ۱۸ هزار ۵۰۰ تومان و مرغ منجمد با قیمت ۱۵ هزار تومان را طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار شروع کرده است و بدون هیچ محدودیتی در سراسر کشور و در تمام سازمان‌ها، اصناف و فروشگاه‌ها تا رسیدن قیمت مرغ به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ادامه خواهد داشت.

در روزهای اخیر موضوع کمبود و گرانی بذر جو در بعضی از رسانه‌ها مطرح شد در حالی که در فصل جاری ۴۱ هزار تن بذر جو توسط شرکت‌های توزیع کننده خریداری و توزیع شده است و این میزان نسبت به سال پیش ۱۱ درصد رشد داشته است.

 

وی با اشاره به مطرح شدن موضوع پایین بودن قیمت تضمینی و عدم استقبال کشاورزان از کشت جو در سال ۹۸، گفت:

این مسئله نه تنها تاثیر منفی از استقبال کشاورزان از کشت نداشته است بلکه در سال زراعی ۹۹-۹۸ سطح زیر کشت جو نسبت به سال ۹۸ از آن ۱۲۳ هزار هکتار افزایش داشته است و در حقیقت شاهد رشد ۱۱ درصدی تولید در این زمینه هستیم.

 

*** واکسیناسیون آنفولانزاری فوق حاد پرندگان

 

سرافرازی در خصوص آنفولانزای فوق حاد پرندگان، بیان کرد:

در هفته اخیر، بذر واکسن آنفولانزای فوق حاد پرندگان و آنتی ژن H۵ را رونمایی کردیم و این مهم یکی از برنامه‌هایی است که کشور به شدت به آن نیاز داشت.

این بذر، با همکاری سازمان دامپزشکی و پشتیبانی مالی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به دست دانشمندان ایرانی تولید شد.

 

*** جلوگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی در پایان با اشاره به اثرات مخرب این بیماری، یادآور شد:

آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سال ۹۶ باعث معدوم سازی ۲۶ میلیون قطعه مرغ شد که یک فاجعه بزرگ برای بخش کشاورزی بود اما به مرور زمان با برنامه‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی، وضعیت کشور به شرایط عادی بازگشت و در شرایط حاضر علی رغم درگیری ۲۳ کشور با این بیماری، بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور شیوع پیدا نکرده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول