اخبار برگزیده

کد خبر:237655
پ
رضا اردکانیان
وزیر نیرو خبر داد

بهره‌برداری از  ۹ نیروگاه جدید تا پایان سال ۹۹

 وزیر نیرو از بهره‌برداری از  ۹ نیروگاه جدید تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

 وزیر نیرو از بهره‌برداری از  ۹ نیروگاه جدید تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

 

*** بهره‌برداری از  ۹ نیروگاه جدید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان با بیان اینکه در تابستانی که پشت سر گذاشته شد، نه تنها خاموشی رخ نداد و صادرات انرژی هم بیشتر بود، اظهار داشت:

حتی میزان انرژی که به بخش صنعت داده شد، ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افزایش داشت، یعنی در سال جهش تولید به عنوان یک صنعت زیربنایی توانستیم انرژی بیشتری را هم عرضه کنیم.

 

وی با اشاره به بهره‌برداری از ۶ نیروگاه از ابتدای امسال تاکنون گفت:

۹ نیروگاه دیگر تا پایان سال جاری وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

 

*** بازسازی شبکه‌های فرسوده

 

وزیر نیرو در پایان، بیان کرد:

علاوه بر ساخت‌نیروگاه، به یک عادت و تمرین جدیدی نیز مجهز شدیم که دستگاه‌های سرمایشی و سایر دستگاه‌های انرژی‌بر را در ساعت‌های اوج بار می‌توانیم مدیریت کرده و با همکاری مصرف کنندگان از یک سرمایه گذاری جداگانه و بیشتر بی‌نیاز شویم و به جای این سرمایه گذاری، در بخش‌های دیگر به‌ویژه در بازسازی شبکه‌های فرسوده این منابع را مصرف کنیم.

 

*** بهره‌برداری از یک واحد نیروگاه گازی در قشم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو چندی بیش در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های صنعت آب، تشریح کرد:

مهم‌ترین آب‌شیرین‌کن بندرعباس است که  ۹۰ هزار نفر جمعیت بندر عباس و خمیر از این نعمت برخوردار می‌شوند و ۲۰ هزار متر مکعب آب با کیفیت بسیار خوب به مدار می‌آید و مابقی آن تا پایان سال تکمیل می‌شود.

علاوه بر آن، یک واحد‌نیروگاه گازی در قشم به ظرفیت ۱۷۵ مگاوات به مدار بهره‌برداری می‌آید و ۱۱۵ مگاوات ظرفیت‌نیروگاه بندرعباس بهبود وضعیت پیدا می‌کند.

همچنین تعدادی پروژه خط انتقال و توزیع افتتاح می‌شود که برای تامین برق مطمئن برای شهرستانهای میناب و سیریک است و از افت ولتاژ جلوگیری خواهد کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول