کد خبر:237608
پ
فلزات اساسی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش شدید قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی

قیمت فلزات اساسی در بازار های جهانی افزایش شدید قیمت داشته است و اصلاح قیمت های اخیر پس از شیوع کرونا شیب قیمت ها را صعودی کرده است.

قیمت فلزات اساسی در بازار‌های جهانی افزایش شدید قیمت داشته است و اصلاح قیمت‌های اخیر پس از شیوع کرونا شیب قیمت‌ها را صعودی کرده است.

 

*** افزایش قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جدیدترین قیمت انواع فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد.

لازم به ذکر است قیمت‌هایی که در این بازار کشف می‌شود، به عنوان مبنای قیمت در سایر بازارهای جهانی هم هست.

جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن (LME) به این شرح است:

 

فلزات اساسی

فلزات اساسی

 

 

فلزات اساسی

 

 

فلزات اساسی

 

بررسی قیمت‌ها در یک ماه گذشته نشان میدهد که فلزات اساسی پر مصرف مانند آلومینیوم، مس و روی در بازارهای جهانی با افزایش شدید قیمت مواجه شده است.

به نظر می‌رسد پس از کاهش‌های شدید قیمت فلزات اساسی به خاطر شیوع کرونا بازار اصلاح خود را انجام داده و فعالیت‌ها هم دوباره به شرکت‌های بزرگ اقتصادی برگشته است. افزایش تقاضا در فلزات‌ اساسی موجب بالا رفتن قیمت شده است.

 

*** دستیابی به رکورد تولید فلزات ا‌ساسی در در طول ۴۰ سال گذشته

 

وزیر سابق صنعت چندی پیش با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در سطح کشور در سال رونق تولید به خصوص در حوزه تکمیل زنجیره فلزات اساسی، گفت:

خوشبختانه سال ۹۸، رکورد تولید فلزات ‌اساسی در کشور در طول ۴۰ سال گذشته شکسته شد و ما فقط در تولید محصول مس به عنوان نمونه شاخص، موفق شدیم بیشترین افزایش تولید در این صنعت پایه و مادر را آن هم در شرایط خاص کشور و در شرایط تشدید تحریم‌ها داشته باشیم.

 

وی در ادامه افزود:

در همین محصول مس، علاوه بر رکورد تولید، صادرات آن نیز بیش از دو برابر افزایش یافته و برای اولین بار در کشور کارخانه تولید اسید سولفوریک با ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری راه اندازی شده است.

 

*** اکتشافات معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر سابق صنعت در پایان با اشاره به اکتشافات معدنی انجام شده در این بخش، اظهار داشت:

اکتشافات معدنی انجام شده در این بخش، بیش از ۲ برابر گذشته بوده و در این بین ۳ طرح بزرگ صنعتی آماده افتتاح داریم، همچنین سال ۹۸ برای اولین بار طرح پایلوت عناصر نادر خاکی در کشور افتتاح شد و ما در این حوزه جزو ۶،۵ کشور معدود جهان قرار گرفتیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول