کد خبر:237884
پ
مرغداران
فعال حوزه اقتصادی:

اشکالات فنی سامانه بازارگاه از سهمیه نهاده‌‌های دامی مرغداران می‌کاهد

فعال حوزه اقتصادی معتقد است اشکالات فنی سامانه بازارگاه، اشکال در آدرس و مدارک دامپزشکی مرغداران و کمبود ماشین برای حمل بار روند تامین نهاده های دامی برای مرغداری ها را با اختلال مواجه می کند.

فعال حوزه اقتصادی معتقد است، اشکالات فنی سامانه بازارگاه، اشکال در آدرس و مدارک دامپزشکی مرغداران و کمبود ماشین برای حمل بار روند تامین نهاده های دامی برای مرغداری‌ها را با اختلال مواجه می کند.

 

*** اشکالات فنی سامانه بازارگاه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی یزدی از مرغداران فعال در استان البرز با اشاره به مشکلات فنی سامانه بازارگاه و تبعات آن برای مرغداران و دامداران اظهار کرد:

اگر اشکالات فنی سامانه بازارگاه، اشکال در آدرس و مدارک دامپزشکی مرغداران و کمبود ماشین برای حمل بار وجود نداشته باشد بین چهار تا ۱۴ روز محموله های نهاده های دامی در اختیار مرغداران قرار می گیرد.

 

*** مشکلات سامانه بازارگاه

 

وی در ادامه بیان داشت:

یکی از ایرادات سامانه بازارگاه این است که اجازه بارگیری تمام محموله ثبت سفارش شده را نمی دهد و عدم بارگیری خرده های بار موجب می شود در نهایت طی چند ماه بیش از ۴۰ تا ۵۰ تن از سهمیه تخصیص یافته به یک واحد مرغداری کاسته شود و در نهایت آن واحد مرغداری با کمبود نهاده های دامی روبرو می شود.

در روزهای اخیر ثبت سفارش ۲۰۰ تن ذرت را انجام دادیم اما امکان بارگیری ۱۹۶ تن آن وجود داشت و شرکت تامین کننده نهاده دامی اجازه ارسال باقی مانده محموله را نداشت.

بنابراین مابقی وجه به حساب مرغداری بازگشت ولی مساله ما به عنوان یک مرغدار این است که اگر از هر محموله ۴ تا ۶ تن امکان بارگیری نداشته باشد در نهایت ما در مرغداری با کمبود نهاده های دامی برای تامین خوراک گله های مرغ مواجه می شویم.

 

*** تسهیل روند تامین نهاده‌های دامی برای مرغداران

 

یزدی با تاکید براینکه مرغداران صرفا در مهر ماه برای تامین نهاده های دامی با مشکلاتی روبرو بودند و از ابتدای آبان ماه این روند عادی شده است، گفت:

به منظور تسهیل روند تامین نهاده های دامی برای مرغداران لازم است تا اشکالات فنی سامانه بازارگاه حل شود زیرا در روند تامین نهاده های دامی به شرط تامین و تخصیص به موقع ارز و تحویل آن به وزارت جهادکشاورزی برای عرضه در سامانه بازارگاه اختلالی وجود ندارد.

نسبت دادن همه مشکلات به وارد کنندگان بی انصافی است زیرا واردکنندگان نقشی در توزیع نهاده‌های دامی ندارند.

اگر مرغداران آدرس درست را در سامانه بازارگاه ثبت کرده و مشکل دامپزشکی نداشته بانشد می توانند بین چهار تا ۱۴ روز نهاده های دامی تخصیص یافته را تحویل بگیرند.

 

*** کمبود ماشین برای حمل محموله‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فعال حوزه اقتصادی در بابان با بیان اینکه کمبود ماشین برای حمل محموله‌ها وجود دارد اظهار داشت:

علاوه بر اشکالات فنی سامانه بازارگاه و یا ثبت آدرس اشتباه و مشکلات دامپزشکی گاهی اوقات کمبود ماشین برای حمل محموله ها منجر به تاخیر در روند تامین نهاده های دامی می شود که در بروز این اختلال واردکنندگان، وزارت جهادکشاورزی و مرغداران مقصر نیستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول