کد خبر:237910
پ
صدور ویزا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

آمریکا در قبال صدور ویزا برای اتباع برخی کشورها ضمانت دریافت می‌کند

تارنمای شبکه سی بی اس خبر داد آمریکا در قبال صدور روادید برای اتباع بیش از ۲۰ کشور جهان، مبلغی بالغ بر ۱۵ هزار دلار وجه الضمان دریافت می کند تا اهرمی برای بازگرداندن آنها در اختیار داشته باشد.

تارنمای شبکه سی بی اس اعلام کرد آمریکا درقبال صدور ویزا برای اتباع برخی کشورها ضمانت دریافت می‌کند.

 

***  صدور ویزا برای اتباع برخی کشورها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزارت امور خارجه آمریکا ۴ آذرماه در بیانیه ای با اعلام آغاز مرحله شش ماهه مقدماتی برنامه دریافت وجه الضمان از اتباع برخی از کشورها خبر داد و اظهار کرد:

بیشترین میزان اقامت غیرمجاز در آمریکا را ثبت کرده اند و برنامه مذکور برای جلوگیری از این اقدام طراحی شده است.

بر اساس این بیانیه، از ۲۴ دسامبر سال ۹۹ (۴ دی) ماموران کنسولی آمریکا می توانند با توجه به شرایط متقاضیان روادید کاری و گردشگری (B۱) و (B۲) و با در نظر گرفتن شغل، درآمد، مهارت و تحصیلات، از آنان ۵ هزار، ۱۰ هزار یا ۱۵ هزار دلار وجه الضمان دریافت کنند.

مقررات اخیر شامل اتباع کشورهای آنگولا، بورکینافاسو، بروندی، کیپ ورد، چاد، جمهوری دموکراتیک کنگو، جیبوتی، اریتره، گامبیا، گینه بیسائو، لیبریا، لیبی، موریتانی، سائوتومه و پرنسیپ، سودان، افغانستان، بوتان، برمه، لائوس، پاپوآ – گینه نو، سوریه، یمن و ایران می شود.

 

*** از مهاجران روادید دانشجویی وجه الضمان دریافت نمی شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بایان از مهاجران یا متقاضیان روادید دانشجویی وجه الضمان دریافت نمی شود چنانچه ماموران کنسولی تشخیص دهند که متقاضیان واجد الشرایط پرداخت وجه الضمان اهمیت ملی یا بشردوستانه فراوانی دارند، می توانند آنان را از پرداخت ضمانت مذکور معاف سازند.

پس از پایان مدت روادید و پایبندی متقاضی به تمامی مقررات کنسولی آمریکا، اصل وجه الضمان و سود آن هنگام خروج به وی پرداخت می گردد.

 

 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول