کد خبر:237547
پ
لاستیک
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت:

آزاد شدن قیمت‌‌گذاری لاستیک، نرخ بازار را کاهش می‌دهد

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت معتقد است، خارج شدن لاستیک سواری از شمول قیمت‌گذاری و نرخ‌گذاری این کالا توسط واحدهای تولیدی موج بکاهش اختلاف قیمت بازار آزاد با نرخ کارخانه می‌شود.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت معتقد است، خارج شدن لاستیک سواری از شمول قیمت‌گذاری و نرخ‌گذاری این کالا توسط واحدهای تولیدی موج بکاهش اختلاف قیمت بازار آزاد با نرخ کارخانه می‌شود.

 

*** آزاد شدن قیمت‌گذاری لاستیک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صدیف بیک ‌زاده خارج شدن لاستیک سواری از شمول قیمت‌گذاری و نرخ گذاری لاستیک توسط واحدهای تولیدی را سبب کاهش اختلاف قیمت بازار آزاد دانست و اظهار کرد:

با توجه به اختلاف ۱۰۰ درصدی قیمت بازار و مصوب لاستیک سواری که این افزایش نه نصیب تولیدکنندگان و نه واردکنندگان می‌شد، کارگروه تنظیم بازار تصمیم گرفت که لاستیک سواری از شمول قیمت گذاری با رعایت ضوابط قیمت گذاری خارج شود.

 

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت در پایان، اضافه کرد:

بر اساس این تصمیم، نرخ گذاری لاستیک بر اساس ضوابط قیمت گذاری هیأت تعیین و تثبیت، رأسا توسط واحدهای تولیدی انجام می‌گیرد.

با این تصمیم قیمت بازار آزاد لاستیک سواری کاهش یافته، و ضمن افزایش سهم تولیدکنندگان از قیمت بازار، واحدهای تولیدکنندگان می‌توانند متناسب با هزینه‌های تولید افزایش یافته، ادامه تولید داشته باشند.

 

*** افزایش ۴ برابری قیمت ارز مصرفی تولیدکنندگان لاستیک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لاستیک چندی بیش با اشاره به افزایش نرخ ارز، اظهار داشت:

قیمت ارز مصرفی در صنعت لاستیک ۴ برابر شده است و به همین دلیل مجوز افزایش مجدد ۲۵ درصدی قیمت ها برای تولیدکنندگان این بخش صادر شده است، در آن مقطع تاکید شد که نیاز تولیدکنندگان به افزایش قیمت بیش از این رقم است و قرار شد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان این موضوع را به صورت کارشناسی بررسی در نهایت مجوز جدید افزایش قیمت لاستیک را به تولیدکنندگان ارائه دهد.

بر همین اساس سازمان حمایت مجوز افزایش قیمت ۲۵ درصدی تایر را برای تولیدکنندگان صادر کرده است به این صورت که هزینه‌های تولید در هر واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفته و میزان افزایش قیمت به آنها تا سقف ۲۵ درصد ارائه خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول