کد خبر:237616
پ
۲۹۳۸۷۳۹
مدیر عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس:

ثبت سفارش ۴۰۰ میلیونی برای سهم ریل گردش ایرانیان در ۲۰ دقیقه ‏

مدیر عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران از ثبت سفارش ۴۰۰ میلیونی برای سهم ریل گردش ایرانیان در ۲۰ دقیقه ‏خبر داد.

مدیر عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران از ثبت سفارش ۴۰۰ میلیونی برای سهم ریل گردش ایرانیان در ۲۰ دقیقه ‏خبر داد.

 

*** ثبت سفارش برای سهم ریل گردش ایرانیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیده هاجر میرخوشحال با اشاره به اینکه از امروز چهارم آذرماه فرایند پذیره‌نویسی ۴۰۰ میلیون سهم ‏از سهام در دست انتشار شرکت ریل گردش ایرانیان (سهامی عام در شرف تاسیس) به قیمت اسمی هر سهم ۱۰۰ تومان به روش ثبت سفارش آغاز شد، اظهار داشت:

در ‏‏۲۰ دقیقه نخست شروع دوره ثبت سفارش، تقاضا به میزان تمام تعداد سهامی که برای پذیره نویسی در نظر گرفته شده بود، در سامانه معاملات ثبت شد.‏

استقبال از این پذیره نویسی به نحوی بود که تا ساعت ١١:٣٠ بیش از ١١ برابر حجم سهام قابل عرضه، سفارش خرید در سامانه ثبت شده است.

 

وی با بیان اینکه دوره ثبت سفارش برای این پذیره‌نویسی از ‏ساعت ۱۰:۰۰ امروز آغاز شده است، افزود:

با توجه به اینکه این پذیره‌نویسی به روش ثبت سفارش انجام می‌شود متقاضیان ‏می‌توانند تا ساعت ۱۲:۳۰ اقدام به ثبت سفارش کنند تا در پایان، ۴۰۰ میلیون سهم گردش بین متقاضیان تسهیم شود. ‏

 

***  حداقل سهام قابل خریداری برای اشخاص حقیقی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران در پایان با اشاره به اینکه اشخاص حقیقی می‌توانند تا سقف ۵ میلیون سهم و اشخاص حقوقی تا سقف ۱۰ میلیون سهم از سهام ‏‏گردش را ثبت سفارش کنند و حداقل سهام قابل خریداری نیز یک سهم در نظر گرفته شده است‎، اظهارداشت:

در پایان دوره ثبت سفارش ۴۰۰ میلیون سهم موضوع عرضه، به تناسب تعداد و حجم کل سفارش‌های ثبت شده بین متقاضیان تسهیم خواهد شد.

 

وی انجام‌ پذیره‌نویسی سهام شرکت‌های در شرف تاسیس را در راستای تقویت بازار اولیه و کمک به تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی عنوان کرد و افزود:

بدین منظور ‏پذیره‌نویسی‌‌های دیگری نیز در آینده نزدیک از طریق فرابورس ایران انجام خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول