کد خبر:237530
پ
سدهای تهران
مدیر دفتر بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران:

کاهش ۲۰ درصدی ورودی آب به سدهای تهران

مدیر دفتر بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران از کاهش ۲۰ درصدی ورودی سدهای تهران از ابتدای سال آبی در مقایسه با سال ۹۸ خبر داد.

مدیر دفتر بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران از کاهش ۲۰ درصدی ورودی سدهای تهران از ابتدای سال آبی در مقایسه با سال ۹۸ خبر داد.

 

*** کاهش ورودی آب به سدهای تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد شهریاری با بیان اینکه در حال حاضر میزان ورودی سدهای پنجگانه استان تهران از ابتدای سال آبی ۱۲۱.۵ میلیون مترمکعب است اظهار داشت:

در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که ۱۵۱ میلیون مترمکعب بوده است، ۲۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

حجم آب ورودی به مخازن سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو از ابتدای سال آبی تاکنون در ۳ آذرماه به ترتیب ۳۰، ۲۵، ۲۵، ۲۱ و ۲۰ میلیون مترمکعب بوده است که به غیر از سدهای امیرکبیر و طالقان در سایر سدهای استان با کاهش حجم ورودی آب مواجه هستیم.

 

*** کاهش حجم ذخیره فعلی آب دریاچه سدهای تهران

 

وی به کاهش ۱۰۴ میلیون متر مکعبی حجم ذخیره فعلی آب دریاچه سدهای تهران نسبت به زمان مشابه سال ۹۸ اشاره کرد و افزود:

درحال حاضر میزان ذخیره آب در مخازن سدهای پنجگانه تهران ۶۴۲ میلیون متر مکعب است که این میزان در سال گذشته ۷۴۶ میلیون متر مکعب بوده است.

 

*** تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری در بابان با توجه به تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران اظهار داشت:

با توجه به وضعیت فعلی حجم ذخیره آب در سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو نیز که به ترتیب ۱۱۱، ۴۰، ۷۲، ۲۵۵ و ۱۶۳ میلیون متر مکعب است و با توجه به شرایط کرونایی حاکم در استان و تأثیر آن بر افزایش مصرف آب، از همشهریان خواهشمندیم که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول