اخبار برگزیده

کد خبر:237281
پ
اسلامی
وزیر راه و شهرسازی:

۴۵٠ هزار تن روغن خوراکی در بنادر موجود است

وزیر راه و شهرسازی معتقد است ۴۵٠ هزار تن روغن خوراکی در بنادر موجود است.

وزیر راه و شهرسازی معتقد است ۴۵٠ هزار تن روغن خوراکی در بنادر موجود است.

 

*** ۴۵۰ هزار تن روغن خوراکی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی پس از پایان مراسم ورود ناوگان حدید ریلی به کشور در جمع خبرنگاران درباره انتقال واگن‌ پارس به شرکت مپنا، اظهار کرد:

حدود ۵ سال از این موضوع می گذرد مسائلی بین سازمان خصوصی‌سازی، ایمیدرو و وزارت دفاع وجود داشت و در شرایط کنونی به نقطه انتهایی رسیده است، کار در فرآیند حقوقی و مالی دنبال شده و تلاش می‌کنم موانع آن را رفع کنم.

 

وزیر راه و شهرسازی درباره رسوب کالا در گمرکات، گفت:‌

اکنون بنادر ما ۲۴۰ میلیون تن ظرفیت دارد که این رقم سال پیش ۱۷۳ میلیون تن بود، در واقع ماهانه حدود ۱۵ میلیون تن بار داریم و هفته‌ای ۱۰ میلیون تن بار در جاده‌ها جابه‌جا می‌شود.

اکنون ۱۳ میلیون تن بار در بنادر وجود دارد که از ظرفیت یک ماه بنادر هم کمتر است، رسوب کالا ابعاد مختلفی دارد، اما اکنون ۴۵۰ هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود داشته و مشکلی از نظر تأمین روغن خوراکی مردم نداریم.

بخشی از بار هم روی شناور است که به دلیل آماده نبودن اسناد و اعتبارات اسنادی، کشتی پهلوگیری نمی‌کند که وزارت صنعت، وزارت جهاد و دیگر نهادهای متولی در این‌باره پیگیری داشته باشند.

 

*** تخلیه چهار میلیون تن کالای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان پیرامون اینکه اکنون چهار میلیون تن کالای اساسی در بنادر داریم که بخشی در انبارها و بخشی هم در لنگرگاه در حال تخلیه و بارگیری است، تصریح کرد:

آنچه که سازمان بنادر اعلام کرد این بود که برخی انبارهای ما که کالای اساسی در آن است، تکمیل شده است و باید سریع‌تر تخلیه شود که ضرورت دارد وزارت صنعت در این حوزه پیگیری‌های لازم را داشته باشد.

 طبق دستور رئیس‌جمهوری از دو هفته گذشته، تخلیه انبارها سرعت گرفته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول