کد خبر:237230
پ
۳۲هزار میلیارد تومان برای گشایش راه همسان سازی
سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

نحوه ثبت‌نام متقاضیان وام یک میلیونی/ یارانه کمک معیشتی به ۳۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود

سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نحوه ثبت‌نام متقاضیان وام یک میلیونی را اعلام کرد.

سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نحوه ثبت‌نام متقاضیان وام یک میلیونی را اعلام کرد.

 

*** تسهیلات کمک معیشتی به ۳۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در راستای اطلاعیه‌ای که روز گذشته ۳ آذرماه از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد چگونگی حمایت جبرانی برای معیشت خانوارهای کم‌درآمد در شرایط کرونایی انجام شد، ۴ آذرماه حامد شمس در این خصوص اظهار داشت:

برای حمایت از معیشت مردم به ویژه اقشار کم‌درآمد که در راستای تذکرات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از خانوارهای کم‌درآمد و بدون درآمد، دولت قصد دارد به دو طریق از این خانوارها حمایت کند.

روش اول این است که برای حدود ۳۰ میلیون نفر در قالب ۱۱ میلیون خانوار ایرانی یارانه کمک معیشتی و تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت می‌شود. برنامه دیگر این است که کمک بلاعوض ماهانه تا مبلغ یک میلیون ریال به ازای هر یک از اعضای خانوار از آذرماه تا پایان سال به مدت ۴ ماه به سرپرست خانوارها پرداخت می‌شود. تعداد اعضای خانوار نیز با توجه به زمان پرداخت وام، یعنی اول فروردین سال ۹۹ در نظر گرفته می‌شود.

 

*** حمایت دهک‌های پایین جامعه

 

طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کسانی که هیچ گونه درآمدی ندارند یعنی حقوق‌بگیر دولت و شرکت‌های عمومی وابسته به دولت نیستند و همچنین بیمه‌پرداز سازمان تأمین اجتماعی نبوده و یا دریافت‌کننده مستمری هستند از صندوق بازنشستگی کشوری و یا سایر صندوق‌های بازنشستگی  کشور نیستند یعنی درآمد ثابت ندارند، این افراد که در دهک‌های پایین جامعه قرار دارند به عنوان هدف در این مرحله مورد توجه قرار گرفته و قرار است با پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی از آنها حمایت شود.

 

*** نحوه ثبت‌نام متقاضیان وام یک میلیونی

 

افراد متقاضی از ۴ آذرماه تقاضای خود را برای دریافت وام یک میلیون تومانی را با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار به تلفن همراهی که به نام او ثبت شده، به سرشماره ۶۳۶۹ اقدام کنند و ارسال کد ملی به تنهایی به منزله تقاضا برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی کرونایی است و نیاز به نوشتن هیچ جمله و یا کلمه مازاد بر ۱۰ رقم کد ملی نیست.

 

*** بازپرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی

 

شمس با بیان اینکه قرار است بازپرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی جدید تا پایان آذرماه پرداخت ‌شود، گفت:

از محل بسته معیشتی ماهانه خانوارها کسر شود چون تسهیلات یک میلیون تومانی فروردین ماه سال ۹۹ از محل یارانه ماهانه خانوار کسر می‌شود.

 

*** شرایط تقاضای تسهیلات وام یک میلیون تومانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با بیان شرایط تقاضای تسهیلات وام یک میلیون تومانی جدید اظهار داشت:

به این صورت است که اولا سرپرست خانوار درآمدی نداشته باشد، ثانیا در فروردین ماه سال ۹۹ متقاضی تسهیلات وام یک میلیون تومانی کرونا بوده باشد و هیچ گونه درآمدی نیز از دستگاه‌های دولتی و یا سازمان‌های زیر مجموعه دولت نداشته باشد و بیمه پرداز تأمین اجتماعی نیز نباشد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول