کد خبر:237305
پ
بازار متشکل
مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران:

انتشار عمومی معاملات نقدی بازار متشکل ارزی اثر مثبت دارد

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزی ایران معتقد است با انتشار عمومی معاملات نقدی بازار متشکل ارزی شاهد کاهش تاثیرگذاری کانال‌های غیرقانونی خواهیم بود.

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزی ایران معتقد است با انتشار عمومی معاملات نقدی بازار متشکل ارزی شاهد کاهش تاثیرگذاری کانال‌های غیرقانونی خواهیم بود.

 

*** کاهش تاثیرگذاری دلالان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی گوهررستمی، با اشاره به این که، با انتشار رسمی نرخ‌های بازار متشکل ارز ایران و استقبال مردم و فعالان بازار ارز، به تدریج شاهد کاهش تاثیرگذاری و قدرت تعیین قیمت و نرخ‌گذاری‌های بی پایه و اساس دلالان و سفته‌بازان غیرقانونی خواهیم بود اظهار داشت:

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، میزان استقبال و حمایت مردم و فعالان حوزه ارز از راه‌اندازی کانال های رسمی و انتشار لحظه‌ای نرخ های معاملاتی ارز در این بازار، بسیار قابل توجه و رضایت بخش بوده است.

همچنین این اقدام تاثیر قابل توجهی در کمرنگ شدن یا به عبارت دقیقتر کاهش تاثیرگذاری کانال‌ها و سایت‌ها غیرقانونی داشت؛

این کانال‌ها با هدف سودجویی و سفته بازی به انتشار نرخ‌های غیر واقعی ارز پرداخته و از این طریق به نوسان‌های بازار نقدی (اسکناس) ارز دامن می‌زدنند.

امیدواریم با تداوم انتشار نرخ رسمی ارز معاملاتی این بازار تمامی کانال‌ها و سایت‌های غیرقانونی تعیین نرخ اسکناس ارز به حاشیه رانده شوند و بازار متشکل ارزی ایران به عنوان تنها مرجع تعیین نرخ عمده اسکناس ارز در ایران، جایگاه خود را تثبیت نماید.

 

*** استقبال صرافان از بازار متشکل ارزی

 

وی با اشاره به این که بازار متشکل ارز ایران یک بازار معاملاتی عمده نقدی کاملا الکترونیکی است بیان کرد:

تمامی مراحل و چرخه معاملاتی ارز در این بازار شامل ثبت سفارش، تطبیق و انعقاد معامله و تسویه نهایی با استفاده از سامانه معاملاتی پیشرفته در بستر الکترونیکی امن انجام می‌شود که این ویژگی های سامانه معاملاتی، انجام معاملات را برای کارگزاران این بازار در سریع‌ترین زمان، با بیشترین دقت و هزینه معاملاتی پایین ممکن ساخته و موجب استقبال صرافان از پیوستن به این بازار شده است.

 

*** اطلاع از قیمت های واقعی

 

گوهررستمی، درباره چگونگی دریافت اطلاعات قیمت‌های واقعی بیان کرد:

مردم و فعالان حوزه ارز می‌توانند، بدون توجه به قیمت‌های غیرواقعی منتشر شده در کانال‌های غیرقانونی و غیر مجاز، برای اطلاع از نرخ‌ ارزهای این بازار با مراجعه به سایت www.ice.ir  و جستجوی نام کاربری iceiran در تلگرام و icemarket.ir در اینستاگرام از آخرین‌ نرخ‌های این بازار آگاهی یابند و در صورت نیاز با مراجعه به کارگزاران بازار متشکل ارزی ایران که اسامی آنها در سایت بازار متشکل ارز موجود است، ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند.

لازم است اشاره کنم که در حال حاضر اعلام نرخ‌های این بازار در بازه‌های  نیم ساعته انجام می‌شود و ساعات اعلام آن از ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۵:۳۰ است.

 

*** استقبال مردم و فعالان بازار ارز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران در پایان اظهار داشت:

با انتشار رسمی نرخ‌های بازار متشکل ارزی ایران و همچنین استقبال مردم و فعالان بازار ارز، به تدریج شاهد کاهش تاثیرگذاری و قدرت تعیین قیمت و نرخ‌گذاری‌های بی پایه و اساس دلالان و سفته‌بازان غیرقانونی و همچنین به حاشیه راندن کانال‌های غیرقانونی‌ خواهیم بود که تا به امروز با هدف کسب سودهای بادآورده، با هجوم به بازار ارز و سیگنال‌دهی های نادرست کوچک‌ترین موضوعات و مشکلات را به بحران‌ تبدیل کردند و باعث نوسانات و تلاطم‌های غیر متعارف در بازار اسکناس نقدی ارز شدند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول