کد خبر:237185
پ
یزدان سیف
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران:

قیمت گندم و آرد تغییر نکرده است/ تعدیل نرخ نان در صورت نیاز با توجه به شرایط متفاوت شهرستان‌ها

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران معتقد است، تغییری در قیمت گندم و آرد نداده‌ایم و تعدیل نرخ نان در صورت نیاز با توجه به شرایط متفاوت شهرستان‌ها انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران معتقد است، تغییری در قیمت گندم و آرد نداده‌ایم و تعدیل نرخ نان در صورت نیاز با توجه به شرایط متفاوت شهرستان‌ها انجام می‌شود.

 

*** قیمت گندم و آرد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یزدان سیف با بیان اینکه دولت به عنوان تأمین کننده گندم که مواد اولیه نان است هیچ تغییری در قیمت گندم و آرد نداده اظهار کرد:

گندم با قیمت ثابت و قبلی به کارخانه‌های آرد و نانواخانه‌ها عرضه می‌شود و در مورد آرد مورد نیاز نانوایان نیز هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته‌ایم.

با توجه به افزایش هزینه‌های حمل و نقل آرد و دستمزد کارگران و سایر نهاده‌ها و آیتم‌های مؤثر در تولید، به استانداران سراسر کشور اختیار داده شده است تا نسبت به بررسی و آنالیز قیمت تمام شده هر کدام از نان‌ها با هماهنگی سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اقدام نمایند.

 

*** تعدیل نرخ نان

 

وی با توجه به تعدیل نرخ نان افزود:

استانداران در صورت نیاز به تعدیل نرخ با توجه به شرایط متفاوت شهرستان‌ها، اقدام لازم را به عمل می‌آورند.

نانواخانه به عنوان یک واحد فعال اقتصادی، تداوم فعالیت‌اش نیازمند پوشش هزینه‌های تولید است.

 

*** اختصاص ۳۸۰ تن بذر گندم به کشاورزان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی چندی پیش در خصوص سطح زیر کشت گندم برای سال ۹۹، اظهار داشت:

برای سال جاری ۶ میلیون هکتار برنامه ریزی شده است که تاکنون سه میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار معادل ۶۰ درصد برنامه محقق شده است.

برای دست یابی به هدف تعیین شده، ۳۸۰ هزار تن بذر مرغوب در اختیار کشاورزان قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته رشد ۲۳ درصدی را نشان می دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول