کد خبر:237262
پ
مالیات
مدیرکل امور مالی نهاد ریاست ‌جمهوری:

قانون مالیات بر ارزش افزوده از اول آبان ۹۹ منقضی شد

مدیرکل امور مالی نهاد ریاست ‌جمهوری طی نامه‌ای خطاب به عاملان ذی‌حسابی از منتقضی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده از اول آبان ماه ۹۹ خبر داد.

مدیرکل امور مالی نهاد ریاست ‌جمهوری طی نامه‌ای خطاب به عاملان ذی‌حسابی از منتقضی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده از اول آبان ماه ۹۹ خبر داد.

 

*** تمدید قانون موقت مالیاتبر ارزش افزوده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قانون مالیات بر ارزش افزوده سال ۸۷ به ‌صورت آزمایشی تصویب شد.

این قانون تا سال ۱۳۹۲ اعتبار داشت اما پس از آن، هر سال در قانون بودجه تمدید شد و آخرین بار نیز برای بودجه سال ۱۳۹۹ این اتفاق رخ داد که اعتبار آن تا مهر ماه سال ۹۹ تعیین شده بود.

چندی قبل دولت لایحه‌ای دوفوریتی را برای تمدید قانون موقت مالیات بر ارزش افزوده به مجلس شورای اسلامی فرستاد که مجلس با طرح دوفوریت آن موافقت نکرد و مشخص نیست این لایحه چه ‌زمانی به تصویب مجلس و سپس تأیید شورای نگهبان برسد.

از این رو ۲۷ روز پس از منقضی شدن این قانون و عدم تصویب لایحه دوفوریتی دولت برای تمدید قانون موقت در مجلس یازدهم (کلیات آن در اواخر آبان ماه به تصویب رسید)، حسن شیخی مدیرکل امور مالی نهاد ریاست جمهوری طی نامه ‌ای خطاب به عاملان ذی‌حسابی با اشاره به منقضی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده اجرای آن را تا زمان تصویب قانون جدید مورد ایراد دانست.

وی با اشاره به ضرورت به ‌عمل ‌آمدن مراقبت‌های لازم، برقراری مجدد مالیاتبر ارزش افزوده را به پس از زمان تصویب و اجرای قانون آن موکول کرد.

 

*** قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان گفتنی است، قرار بر این بود که قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده تا زمان منقضی شدن قانون موقت در مهر ماه به تصویب برسد اما قانون ارسالی مجلس دهم به شورای نگهبان با ایرادات فراوانی مواجه شد و جهت بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم بازگردانده شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول