کد خبر:237144
پ
مشکل برنج‌های رسوبی
قائم مقام شرکت بازرگانی دولتی ایران:

فروش ۴۰ هزار تن برنج وارداتی با ارز ۴۲۰۰ به دولت

قائم مقام شرکت بازرگانی دولتی ایران از فروش ۴۰ هزار تن برنج وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به دولت خبر داد.

قائم مقام شرکت بازرگانی دولتی ایران از فروش ۴۰ هزار تن برنج وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به دولت خبر داد.

 

*** فروش ۴۰ هزار تن برنج وارداتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن حنان با توجه به تغییر ارز اختصاصی به واردات برنج، اظهار کرد:

برنج های وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی تعیین تکلیف و مقرر شد که برای طرح های تنظیم بازاری و به قیمت حاشیه بازار و با ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف عرضه شود.

۳۰ تا ۴۰ هزار تن برنج در گمرکات کشور وجود داشت که به واردات آنها ارز ۴۲۰۰ تومان اختصاص یافته بود اما با توجه به اینکه ارز واردات برنج به نیمایی تغییر یافت اجازه ترخیص آن را به وارد کنندگان ندادند.

به همین منظور این برنج با همان نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص یافته به شرکت بازرگانی دولتی ایران فروخته می شود و مقرر شد که هزینه های واردکنندگان نیز بر اساس محاسبه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان پرداخت  شود.

این برنج ها برای ذخایر استراتژیک شرکت بازرگانی دولتی ایران در نظر گرفته شد و در طرح های مصوب و تنظیم بازاری مانند شب عید، محرم و صفر و کمک های مومنانه عرضه می شود.

 

*** نحوه قیمت گذاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام شرکت بازرگانی دولتی ایران در پایان در ارتباط با نحوه قیمت گذاری این برنج ها اظهار داشت:

با توجه به اینکه نرخ ارز نیمایی شده است، قیمت این برنج ها بر اساس نرخ روز و حاشیه بازار یعنی ۱۰ تا ۲۰ درصد ارزان تر از قیمت ها در بازار به فروش می رسد.

تا به امروز از این ۳۰ تا ۴۰ هزار تن برنج  ورودی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به گمرک، برای دریافت ۲۵ تا ۲۶ هزار تن آن با واردکنندگان برای خرید برنج آنها قرار داده بسته شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول