کد خبر:237386
پ
شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

اعتراضات به شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد جواب داد

سرانجام اعتراضات فعالان حوزه فولاد به شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد جواب داد و قرار است جلسه‌ای با حضور همه ذی نفعان مربوطه برگزار شود.

سرانجام اعتراضات فعالان حوزه فولاد به شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد جواب داد و قرار است جلسه‌ای با حضور همه ذی نفعان مربوطه برگزار شود.

 

*** اعتراض به شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پی اعتراضات اخیر انجمن فولاد، فعالان بازار سرمایه و تعدادی از نمایندگان مجلس به ایرادات شیوه نامه دولت برای تنظیم بازار فولاد،معاون اقتصادی رئیس جمهور جلسه هماهنگی در این خصوص با حضور همه ذینفعان، از جمله انجمن‌فولاد، اتاق بازرگانی، بورس کالا و برخی از تولیدکنندگان فولاد تدارک دیده است.

در این جلسه مهم، که فردا با حضور معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رییس جمهور، معاونین وزارت صنعت، بورس کالا و تشکل‌های زنجیره فولاد برگزار می‌شود تا با اعمال اصلاحات ضروری، زمینه اجرای شیوه نامه فراهم شود.

 احتمالا در این جلسه ایرادات وارده به شیوه‌نامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و سعی می‌شود با جلب رضایت حداقلی ذینفعان، شیوه نامه در عمل اصلاح و اجرایی شود.

 

*** اجرای دستورالعمل‌ها بدون اصلاحات ممکن نیست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع پیشتر نیز  التهاب ایجاد شده اخیر در بازار آهن آلات مسئولان را بر آن داشت تا به جای بررسی و شناسایی ریشه اصلی نابسامانی‌ها و اعمال نظارت و کنترل بر شبکه توزیع، شیوه‌نامه و دستورالعمل‌هایی را تنظیم و صادر نمایند که اگر چه حاوی نکات مثبت و تاثیرگذاری است اما به نظر این انجمن اشکالات جدی و ابهامات و تناقضات قانونی و اجرایی متعدد دارد که اجرای آن بدون انجام اصلاحات لازم، موجب ایجاد امضاهای طلایی، توزیع رانت، کاهش صادرات و ارزآوری فولاد و همچنین ریزش بازار سرمایه خواهد شد.

بر این اساس ضمن ابراز گلایه این انجمن به عنوان بزرگترین تشکل صنفی زنجیره فولاد کشور با بیش از ۲۶۰ عضو بابت عدم مشارکت در تدوین این شیوه‌نامه مطابق مفاد قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، شرح کامل مهم ترین ایرادات محتوایی، اجرایی و ساختاری شیوه نامه مذکور جهت بهره‌برداری و صدور دستورات مقتضی به شرح پیوست به حضورتان ارسال می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول