کد خبر:237359
پ
سند تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

سند تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر امضا شد

با حضور روسای کمیسیون مشترک دو کشور و هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر در اصفهان طی توافقاتی، سند تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر امضا شد.

سند تفاهم‌نامه هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر به امضای روسای کمیسیون مشترک دو کشور رسید.

 

*** سند تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این اجلاس که اولین کمیسیون بعد از شرایط کرونا در ایران محسوب می‌شود و وزارت نیرو متصدی آن است، تفاهم‌نامه‌ای به امضای روسای کمیسیون مشترک دو کشور رسید.

تشکیل کارگروه مشترک تجاری بین دو کشور، تاسیس مراکز تجاری بین بخش‌های خصوصی کشور، استقرار وابسته بازرگانی در سفارتخانه های دو کشور در تهران و دوحه، استفاده از بندرگاه‌های دو کشور برای توسعه صادرات و واردات کالا، همکاری اتاق‌های بازرگانی و تشویق بخش خصوصی دو کشور برای سرمایه‌گذاری مشترک .

و همچنین بررسی راهکارهای مناسب برای تسهیل این توافق، توافقات سودمند برای توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های برق، آب و فاضلاب و گاز، توافقات سودمند در ارتباط با توسعه همکاری‌ها در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جمله برگزاری هفته فرهنگی و ترویج صنایع و هنرهای سنتی در اصفهان بسته شد.

و نیز همکاری در زمینه تولید نیازمندی های دارویی و تجهیزات پزشکی طرف قطری در ایران و تشویق بخش خصوصی دو کشور در این زمینه، توافق برای امضای یک سند همکاری در حوزه آموزش عالی و پژوهش های علمی، توافق برای استفاده طرف قطری از امکانات بندری و راه آهن ایران برای ترانزیت و حمل و نقل کالا، توافقات گسترده در زمینه ارتباطات، فن آوری اطلاعات و حفاظت و تعمیر کابل های فیبر نوری (زیردریایی)، توافقات در زمینه کشاورزی شامل استفاده از تجربیات و دانش فنی در حوزه های زراعی، دامی و شیلات، توافقات در زمینه محیط زیست و استفاده از تجربیات و دانش ایران در این حوزه ها، توافق در زمینه اعزام نیروی کار ایران به قطر و تشکیل کارگروه مشترکی برای این منظور، توافق برای انعقاد و موافقت نامه معاضدت حقوقی دو جانبه از جمله توفقات مندرج در این سند همکاری است.

 

*** اعضا حاضر در کمیسیون مشترک ایران و قطر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این اجلاس یک روزه هیئت ۱۰ نفره دولت قطر متشکل از وزیر تجارت و صنایع دولت قطر و رییس قطری کمیسیون مشترک، سفیر قطر در تهران و شیخ خلیفه بن جاسم آل ثانی رییس اتاق بازرگانی قطر حضور داشتند.

وزیر نیرو و رییس ایرانی کمیسیون مشترک، رییس اتاق بازرگانی و نمایندگانی از وزارتخانه‌های امور خارجه، اقتصاد و دارایی، صنعت و کشور نیز از سمت ایران در این اجلاس حضور پیدا کردند.

در این دیدار همچنین علی بن احمد الکواری وزیر بازرگانی و صنایع دولت قطر و همچنین رییس اتاق بازرگانی در راس هیئتی حضور داشتند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول