کد خبر:237640
پ
نیکزاد
نائب رییس مجلس :

اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان برای تامین یک میلیون تن قیر رایگان

نایب رییس مجلس با اشاره به اینکه حواله قیر رایگان به هیچ فردی داده نمی‌شود، از اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان برای تامین یک میلیون تن قیر رایگان خبر داد.

نایب رییس مجلس با اشاره به اینکه حواله قیر رایگان به هیچ فردی داده نمی‌شود، از اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان برای تامین یک میلیون تن قیر رایگان خبر داد.

 

*** قانون تامین قیر رایگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی نیکزاد ۴ آذرماه در جمع خبرنگاران درباره قانون تامین قیر رایگان، اظهار کرد:

نمایندگان در راستای اجرای عدالت اجتماعی طرحی با هدف توزیع قیر رایگان تدوین و تصویب کردند که در حال حاضر این طرح به قانون تبدیل شده و رئیس جمهور آن را ابلاغ کرده است.

طرح الحاق یک بند به تبصره ۱ قانون بودجه سال ۹۹ با تلاش نمایندگان به قانون تبدیل شد که براساس آن یک میلیون تن قیر تا سقف ۴ هزار میلیارد تومان- و در صورتی که با این اعتبار تهیه یک میلیون تن محقق نشد، این اعتبار تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یابد- از سرجمع اعتبارات برای اهداف مورد نظر تخصیص داده می‌شود.

 

نائب رئیس مجلس با اشاره به اینکه ۵۰ درصد اعتبارات مذکور در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای آسفالت راه‌های روستایی، راه‌های فرعی، بازآفرینی شهری در محلات تاریخی و سایت های مسکن مهر قرار می‌گیرد، گفت:

از اعتبارات مذکور ۲۱ درصد در اختیار بنیاد مسکن برای آسفالت روستاها، ۱۰ درصد در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای آسفالت شهرهای کمتر از ۵۰ هزار نفر، ۵ درصد در اختیار سازمان نوسازی مدارس برای آسفالت محوطه مدارس، ۴ درصد در اختیار سازمان منابع طبیعی جهت مبارزه با ریزگردها و ۳ درصد در اختیار بسیج سازندگی برای آسفالت حیاط پایگاه های بسیج و پاسگاه های ناجا قرار می گیرند.

 

وی ضمن تشکر از سازمان برنامه و بودجه به منظور همراهی و قول تخصیص ۱۰۰ درصدی این اعتبارات، افزود:

وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، وزارت کشور، سازمان شهرداری‌ها، نوسازی مدارس، سازمان منابع طبیعی و بسیج سازندگی، برش استانی این طرح را ارائه می دهند تا از اعتبار مذکور، دستگاه‌های اجرایی قیر مورد نیاز را خریداری کند.

 

*** حواله قیر رایگان به هیچ فردی داده نمی‌شود

 

نیکزاد با اشاره به انتشار اخباری در مطبوعات درباره دغدغه‌های مطرح شده در حوزه تامین قیر رایگان، تصریح کرد:

حواله قیر رایگان به هیچ فردی داده نمی‌شود، ما دنبال رانت و فساد نیستیم و ۴ هزار میلیارد تومان  در صورتی که این رقم کفاف نداد این رقم به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد- برای تامین یک میلیون تن قیر رایگان میان دستگاه‎های مذکور توزیع می‌شود.

مدیران استانی باید با اعتبارات تخصیص داده شده قیر را تامین کرده و در پروژه‎های مربوط به عدالت اجتماعی در حوزه آسفالت کردن راه‌های روستایی، راه‌های عشایری، حیاط مدارس، حیاط پایگاه‌های بسیج و پاسگاه های انتظامی و حل مشکل ریزگردها هزینه کنند.

 

نایب رییس مجلس با بیان اینکه حواله قیر داده نمی شود، گفت:

وزارت نفت با اخذ هزینه، قیر در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می دهد و این کار با توجه به فصل کاری تا تیرماه ۱۴۰۰ انجام می‌گیرد.

 

وی تصویب طرح قیر رایگان را اقدام شایسته مجلس یازدهم توصیف کرد و افزود:

از اعتبارات این محل نمی‌توان حقوق پرداخت کرد یا در محلی جز موارد ذکر شده، هزینه کرد و فقط دستگاه‌های اجرایی باید قیر خریداری کرده و در محل های تعیین شده مصرف کنند.

 

*** تخصیص بودجه برای سازمان تبلیغات اسلامی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رییس مجلس در پایان با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار کرد:

از آنجایی که اصحاب فرهنگ و رسانه با توجه به شیوع کرونا در زندگی روزانه خود با مشکل مواجه شده و متولی ندارند، در جلسه‌ای با مسئولان سازمان برنامه و بودجه، حوزه هنری و رییس سازمان تبلیغات اسلامی قول مساعد برای تامین بودجه مورد نظر این افراد داده شد.

از آنجا که در این روزها مراسم ختم، روضه‌ها و… تعطیل است، قاطبه اصحاب فرهنگ و هنر و روحانیت حقوقی دریافت نمی کنند، بنابراین باید به فریاد آنها رسید و با تامین بودجه نیاز روزانه آنها را رفع کرد.

ما به برنامه محوری برای تخصیص بودجه معتقدیم، اما در حال حاضر که اصحاب فرهنگ، هنر و روحانیت تحت فشار هستند باید با تخصیص بودجه از آنها حمایت کرده و به فریاد آنها برسیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول