کد خبر:237258
پ
امید+علی+پارسا
رییس سازمان امور مالیاتی:

حمایت‌های جدید سازمان امور مالیاتی از اصناف/ بسته مالیاتی حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در راه است

رییس سازمان امور مالیاتی از تهیه بسته حمایتی مشاغل آسیب‌دیده از کرونا مانند تمدید مهلت پرداخت، بخشودگی جرایم و تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه خبر داد.

رییس سازمان امور مالیاتی از تهیه بسته مالیاتی حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا مانند تمدید مهلت پرداخت، بخشودگی جرایم و تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه خبر داد.

 

*** حمایت سازمان امور مالیاتی از مشاغل آسیب‌دیده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امید علی پارسا با بیان این مطلب، اظهار داشت:

به سبب اوج گیری مجدد شیوع بیماری کووید ۱۹ و اعمال محدودیت‌های شدید و تعطیل الزامی برخی کسب و کارها در شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز (بنا به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، مشاغل و کسب ‌و کارها و فعالیت‌های آسیب‌دیده از کرونا (بنا به تشخیص کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا) که در شهرهای مذکور قرار می‌گیرند، از حمایت‌های دولت بهره‌مند می‌شوند.

 

وی درباره مفاد این بسته حمایتی، افزود:

براساس این مصوبه سازمان امور مالیاتی، موارد مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه تا یکم بهمن ماه ۱۳۹۹ باشد و نیز احکام اجرای قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک و نیم ماه تمدید می‌شود.

 

*** تمدید بخشودگی جرایم تا پایان سال ۹۹ 

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تمدید یک ماهه مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال ۹۹ و سررسید پرداخت مالیات آن برای همه مودیان مالیاتی براساس این مصوبه، اظهار داشت:

بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض تا پایان سال ۹۹ تمدید می‌شود.

صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی تا پایان سال ۹۹ نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.

 همچنین همه عملیات اجرایی وصول مالیات تا ۱۰ بهمن ماه ۹۹ برای اشخاص حقیقی متوقف می‌شود.

 

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور درباره دیگر مصوبات این بسته حمایتی عنوان داشت:

آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی مالیات‌های مستقیم که در بازه زمانی یکم آذرماه تا یکم بهمن ماه ۱۳۹۹ باشد نیز با توجه به این مصوبه، تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۹۹ تمدید می‌شود.

 

*** تعطیلی اجباری دو میلیون واحد صنفی 

 

به گزارش خبرگزار صنایع، با توجه به اوج‌گیری دوباره شیوه کرونا، بخش عمده مشاغل به مدت دو هفته در شهرهای دارای وضعیت قرمز تعطیل می‌شوند که برآورد می‌شود که حدود دو میلیون واحد صنفی مشمول تعطیلی اجباری شوند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزای صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول