کد خبر:236921
پ
محمدرضا نجفی منش
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان:

تولید ۱.۴ میلیون دستگاه خودرو امکان‌پذیر است

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان از امکان تولید ۱.۴ میلیون دستگاه خودرو در سال ۹۹ خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان از امکان تولید ۱.۴ میلیون دستگاه خودرو در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** تولید ۱.۴ میلیون دستگاه خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا نجفی‌منش با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۶ ماه نخست امسال خواستار تولید ۳۳۰ هزار دستگاه خودرو از سوی سایپا و بیش از ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو شده اظهار کرد:

برای نیمه دوم امسال تولید این خودروسازان با حدود ۱۰ درصد رشد نسبت به نیمه نخست به انجام خواهد رسید.

دستیابی به رقم تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۹ که در مقایسه با سال گذشته تولید بیش از ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو نشان‌دهنده جهش تولید در این بخش است، مشروط به تامین برخی خواسته‌های قطعه‌سازان، امکانپذیر بوده و دور از دسترس نیست.

 

*** پرداخت تسهیلات به خودروسازان

 

وی با اشاره به اینکه اسفند ماه سال ۹۸ نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار خودروسازان قرار گرفت افزود:

خودروسازان نیز عین همان مبلغ را به عنوان پرداخت بخشی از مطالبات قطعه‌سازان، در اختیارشان قرار دادند، این در حالی است که ابتدا مقرر بود ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار قطعه‌سازان قرار گیرد.

درخواست نخست ما پرداخت باقی‌مانده پنج هزار میلیارد تومان است تا خودروسازان بتوانند آن را صرف پرداخت بدهی‌های بالای ۱۲۰ روزه معوق خود به قطعه‌سازان کنند.

 

***  کنار گذاشته شدن قیمت‌گذاری دستوری

 

نجفی‌منش با بیان اینکه یکی از خواسته‌های اصلی و اساسی خودروسازان، کنار گذاشته شدن قیمت‌گذاری دستوری است، گفت:

بلکه قیمت باید به گونه‌ای تعیین شود که خودروساز دیگر زیان نکرده و همه ساله دست به دامن بانک مرکزی و سایر نهادها برای تامین مالی نشود.

قطعه‌سازان کوچک حدود ۸۵ درصد قطعه‌سازان را تشکیل می‌دهند، اما آنها ۱۰ تا ۱۵ درصد از مجموع مطالبات را دارند و انتظار می‌رود پرداخت مطالبات این قطعه‌سازان کوچک حداکثر یک ماه پس از تحویل کالایشان انجام شود که فشار مالی چندانی برای خودروسازان ندارد.

 

*** تعیین آنلاین و برخط قیمت‌ها

 

وی، تعیین آنلاین و برخط قیمت‌ها در قراردادهای منعقده بین قطعه‌سازان و خودروسازان را مورد تاکید قرار داد و افزود:

با توجه به افزایش قیمت نهاده‌ها از جمله مواد اولیه، نرخ ارز و دستمزدها، انتظار می‌رود سیستمی برخط در قراردادها راه‌اندازی شود تا هرگونه تغییرات در موارد یاد شده به سرعت لحاظ شده و قطعه‌سازان بیش از این زیان نکنند.

تخصیص ارز از سوی بانک‌ مرکزی یکی از مطالبات همیشگی قطعه‌سازان برای تامین نیازهای خارجی‌شان است، از ماه‌های گذشته پیشنهاد کردیم که با توجه به مضیقه ارزی بانک مرکزی اجازه دهند از ارز بدون ذکر منشأ استفاده شود که مورد موافقت کم‌رنگ قرار گرفته است.

انتظار می‌رود توزیع مواد اولیه داخلی از جمله ورق‌های فولادی، مواد پتروشیمی‌، مس و غیره، بر اساس مچینگ و ال.سی واقعی باشد تا فشار نقدینگی کمتری به قطعه‌سازان وارد شود.

داخلی‌سازی‌ها در این صنعت که طی دو سال گذشته  شتاب گرفته، باید تقویت شده و تداوم یابد و چنانچه موفق شویم عمق ساخت داخل قطعات را به ۹۰ درصد برسانیم، تحریم‌ها بر این صنعت بی‌اثر می‌شود.

 

*** توان و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان در خصوص توان و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر شرکت‌ها، در ارتباط با داخلی‌سازی اظهار داشت:

باید حداکثری شود و انتظار می‌رود با گشایش‌های احتمالی سیاسی در آینده، داخلی‌سازی‌ها تداوم یافته و مسولان با طراحی سازوکارهایی مانع جذابیت واردات قطعات شوند.

تولیدکنندگان داخلی توانمند بوده و توانایی انجام کار را دارند، به شرطی که اجازه داده شود تا از توانمندی‌های خود به خوبی استفاده کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول