کد خبر:237505
پ
آرش کردی
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران:

بهره‌برداری از ۲۳ طرح توسعه و احداث شبکه‌های برق

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران از بهره‌برداری از ۲۳ طرح توسعه و احداث شبکه‌های برق تا پایان سال جاری خبر داد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران از بهره‌برداری از ۲۳ طرح توسعه و احداث شبکه‌های برق تا پایان سال جاری خبر داد.

 

*** بهره‌برداری از ۲۳ طرح توسعه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آرش کوردی در خصوص این ۲۳ پروژه، اظهار داشت:

تعداد ۲۳ پروژه شرکت برق منطقه‌ای تهران با اعتبار و ارزش سرمایه‌گذاری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال تا پایان سال جاری اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران در پایان، افزود:

همچنین این پروژه ها در قالب پروژه های توسعه و احداث شبکه های انتقال و فوق توزیع با هدف افزایش و پایداری شبکه تحت پوشش شرکت برق منطقه‌ای تهران (استان های تهران، قم و البرز) و تداوم خدمات و رضایتمندی مشترکان شرکت اجرا شده و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

 

*** مرحله دوم پویش هر هفته الف ب ایران

 

مرحله دوم پویش (هر هفته الف ب ایران) از ابتدای امسال با وجود کرونا و در تداوم مرحله نخست آن که از نیمه دوم سال گذشته شروع شده بود، کلید خورد.

مرحله نخست پویش (هر هفته الف ب ایران) از ابتدای مهرماه ۹۸ با هدف افتتاح ۲۲۷ پروژه بزرگ آب و برق به ارزش ۳۳ هزار میلیارد تومان آغاز شد.

در این پویش ۶ ماهه، ۱۰ سد، ۶ هزار و ۳۳۵ هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی، ۱۸ نیروگاه حرارتی، ۱۷ نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی و بادی، ۶ نیروگاه مقیاس کوچک، ۱۰۳ پُست و خط انتقال، ۱۷ طرح آب‌رسانی شهری، ۱۰ تصفیه‌خانه آب، ۱۷ تصفیه‌خانه فاضلاب و آب‌رسانی به ۸۶۰ روستای کشور، مجموع پروژه‌هایی بود که به بهره‌برداری رسید.

 

*** مرحله دوم پویش

 

با پایان مرحله نخست این پویش در آخرین روزهای اسفند ۹۸ و هم‌زمان با فرا رسیدن سال جدید، مرحله دوم پویش نیز کلید خورد که یک ویژگی خاص داشت.

ویژگی این طرح این بود که علاوه بر پروژه‌های ساخت‌ و سازی، طرح‌های سازوکاری نیز در برنامه‌های بهره‌برداری قرار گرفت.

 

*** بهره‌برداری رساندن طرح‌های بزرگ

 

شایان ذکر است پیشتر، وزیر نیرو با اشاره به پویش (هر هفته الف ب ایران)، اظهار کرد:

این پویش، یک سامانی برای اجرا، تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌های بزرگ آب، برق و فاضلاب در سراسر کشور است.

 

رضا اردکانیان در ادامه افزود:

 در ابتدای سال با وجود همه محدودیت‌ها، به اتکای ظرفیت‌های موجود و توانمندی‌ شرکت‌های مدیریتی، مهندسان مشاور و پیمانکاران، همکاران در سازمان‌های دولتی و ظرفیت بخش خصوصی متعهد شدیم که تا پایان سال ۲۵۰ پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب را با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسانیم.

 

*** سرمایه‌گذاری در پروژه

 

اردکانیان، پیرامون سرمایه‌گذاری انجام شده در این پروژه، بیان کرد:

تاکنون ۱۲۸ پروژه از مجموع ۲۵۰ پروژه با سرمایه‌گذاری حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است، همچنین هفت سد مخزنی، هشت پروژه شبکه آبیاری و زهکشی، چهار تصفیه‌خانه بزرگ آب، هفت تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب، آب‌رسانی به ۴۴۸ روستا و هفت شهر بزرگ به همراه ۹ نیروگاه حرارتی، ۱۳ نیروگاه تجدیدپذیر، پنج نیروگاه مقیاس کوچک و ۳۳ پروژه پست و خطوط انتقال به ثمر رسیده است.

 

وی در ادامه افزود:

علاوه بر این پروژه‌ها، هفت پروژه سازوکاری نیز به بهره‌برداری رسیده که هم تاثیر خود را در بهتر اجرا شدن طرح‌های ساخت‌وسازی نشان می‌دهند و هم موجب تسهیل خدمت‌رسانی به مردم می‌شوند که از جمله اینها بی‌نیاز کردن مردم از مراجعه به شرکت‌های توزیع برق است.

 

*** استفاده از فناوری تلفن‌های همراه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در پایان، اظهار داشت:

بیش از ۴۰ خدمتی که مردم با مراجعه به شرکت‌ها باید این خدمات را دریافت می‌کردند، اکنون با استفاده از فناوری تلفن‌های همراه و حتی ارتباط‌های تلفنی قابل انجام است.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول